Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Włodarczyk: Czas będzie działał na naszą korzyść

Wojciech Włodarczyk: Czas będzie działał na naszą korzyść

fot. Cerrad Czarni Radom

Cerrad Enea Czarni Radom okres sparingowy zakończyli turniejem w Krośnie, w którym podopieczni Roberta Prygla zajęli czwarte miejsce. – Z poprzedniego sezonu została garstka zawodników, przyszło nas dziewięciu nowych. Żeby więc te tłoki działały tak, jak należy, potrzeba nam jeszcze trochę czasu. Szczególnie, że trzech Słoweńców, którzy mają stanowić trzon zespołu, dołączyło do drużyny dopiero tydzień temu i byłoby to bardzo dziwne, gdybyśmy już teraz grali jakąś niesamowitą siatkówką. Liczymy na to, że czas będzie działał na naszą korzyść – mówił w rozmowie ze Strefą Siatkówki nowy przyjmujący radomian, Wojciech Włodarczyk.  

Powrót do plus ligowej rzeczywistości po roku w Serie A był trudny? Coś się zmieniło? Wojciech Włodarczyk: Na razie ciężko powiedzieć. Mamy za sobą dopiero turnieje przedsezonowe, a wszystko okaże się dopiero w trakcie sezonu. Zmieniły się na pewno piłki, ale poza tym to jest ta sama siatkówka. Jesteś cały czas na etapie przygotowań, ale liczymy, że optymalna forma pojawi się już wkrótce. Do tej pory sporo sparingów wygrywaliśmy, ale turniej w Krośnie nie poszedł po naszej myśli. 

Nie martwi was trochę właśnie ten fakt, że zaczęliście sezon sparingowy dobrze, a teraz idzie wam trochę gorzej? 

– Nie ma co na razie bić na alarm. Każdy mniej więcej ma świadomość, w jakich elementach może się poprawić. W porównaniu do poprzedniego sezonu jest to na pewno bardziej dojrzała drużyna. Na papierze widać, że wiekowo jesteśmy doświadczonymi zawodnikami i każdy z nas wie, co ma jeszcze do poprawy i jak to zrobić. Mamy tydzień, niby dużo, niby mało, ale moim zdaniem będziemy gotowi na pierwszy mecz z AZS-em Olsztyn. 

Oprócz tego wydaje się też, że Cerrad Enea Czarni Radom w tym sezonie mają solidniejszy skład. Nie brakuje wartościowych zmienników, ale chyba trzeba będzie też będzie solidnie liczyć do trzech ze względu na obcokrajowców. 

– Myślę, że nie będzie tego problemu. W turniejach nam się to nie zdarzało. Trener budował zespół z pewną świadomością tego i jest gotowy na to, żeby takie niuanse przeliczać za każdym razem. Ciężko mi co prawda oceniać ławkę z poprzedniego sezonu, wiem, za to, że te sparingi, które rozegraliśmy, zmieniając w nich skład i rotując, ta nasza gra wyglądała dobrze. To ma dla nas w tej chwili znaczenie. 

Kilka dni przed turniejem w Krośnie trener Robert Prygiel powiedział, że jedną z waszych bolączek są serie. Potraficie tracić i zdobywać punkty seriami. To może być kwestia koncentracji, faktu, że to jedynie sparingi? 

– Nie, moim zdaniem to  problem większości drużyn, które są budowane na nowo. Z poprzedniego sezonu została garstka zawodników, przyszło nas dziewięciu nowych. Żeby więc te tłoki działały tak, jak należy, potrzeba nam jeszcze trochę czasu. Szczególnie, że trzech Słoweńców, którzy mają stanowić trzon zespołu, dołączyło do drużyny dopiero tydzień temu i byłoby to bardzo dziwne, gdybyśmy już teraz grali jakąś niesamowitą siatkówką. Liczymy na to, że czas będzie działał na naszą korzyść. 

Co może być siłą Czarnych Radom w rozpoczynających się rozgrywkach PlusLigi? 

– Na pewno atmosfera w hali w Radomiu jest na pewno jest jedną z najbardziej wyjątkowych w PlusLidze, ale my również musimy zaprezentować coś siatkarsko, bo samą atmosfera nic się nie wygra. Wydaje mi się też, że w ofensywie będziemy dobrze wyglądać. Widać, że jeszcze siłowo nie jest tak mocno, żeby te nasze ryzykowne zagrywki przynosiły dobry rezultat. Wszystko w czasem będzie się klarowało, a dodatkowo doświadczenie, o którym wspominałem. Mamy dość sporo ogrania, nie ma zbyt wielu debiutantów czy zawodników, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę, większość miała okazję pograć i pokazać się z dobrej strony. Będziemy więc korzystać z tego doświadczenia. 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved