Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Włodarczyk: Chcemy grać nieprzewidywalnie

Wojciech Włodarczyk: Chcemy grać nieprzewidywalnie

fot. Katarzyna Antczak

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn odnieśli drugie zwycięstwo w obecnym sezonie. W trzeciej kolejce PlusLigi olsztynianie pokonali drużynę Łuczniczki Bydgoszcz 3:1 – Staramy się na każdego przeciwnika wyjść tak samo, więc przyjechaliśmy tutaj na ciężką potyczkę, którą udało się zwyciężyć – powiedział po spotkaniu Wojciech Włodarczyk, przyjmujący olsztyńskiego zespołu.

W spotkaniu z Łuczniczką Bydgoszcz ekipa ze stolicy Warmii i Mazur szybko narzuciła rywalom swój styl gry. Dobra gra zarówno w ataku, jak i w zagrywce pozwoliła dość pewnie wygrać pierwszego i drugiego seta. W kolejnej odsłonie to drużyna znad Brdy triumfowała, lecz w kolejnym secie ponownie dobra gra olsztynian i spora ilość błędów własnych po bydgoskiej stronie sprawiły, że podopieczni Andrei Gardiniego odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie.Przyjmujący Indykpolu AZS-u zaznacza, że liga dopiero się rozpoczęła i jako zespół chcą grać swoją siatkówkę w każdym spotkaniu. – Myślę, że to jest początek sezonu i nie wiemy do końca, jaki poziom prezentują wszystkie drużyny. Wiadomo, że przed własną publicznością gra się łatwiej, a na wyjazdach gra się trudniej, więc mam nadzieję, że będziemy grali nieprzewidywalnie, jeśli chodzi o mecze wyjazdowe i te zwycięstwa będą przychodziły również w spotkaniach u siebie – przyznał Wojciech Włodarczyk.

W dwóch pierwszych kolejkach olsztynianie przegrali 2:3 z Jastrzębskim Węglem i wygrali 3:0 z GKS-em Katowice. Dzięki zwycięstwu nad zespołem Łuczniczki Bydgoszcz podopieczni Andrei Gardiniego plasują się w czołówce tabeli PlusLigi. Jak przyznaje Wojciech Włodarczyk, są zadowoleni z udanego początku sezonu, ale dodaje, że na ocenę ich postawy przyjdzie czas po pierwszej rundzie fazy zasadniczej. – Nie podpalamy się i myślę, że zaczniemy patrzeć w tabelę może po pierwszej rundzie. Póki co żadna drużyna nie zagrała jeszcze meczu z każdym zespołem i nie ma się co zadowalać, że jesteśmy teraz w czołówce i na ocenę przyjdzie czas po pierwszej rundzie. My staramy się na każdego przeciwnika wyjść tak samo, więc przyjechaliśmy tutaj na ciężką potyczkę, którą udało się zwyciężyć – podkreślił przyjmujący olsztyńskiej ekipy.

W jego ocenie powiększenie ligi do 16 zespołów to był dobry pomysł, dzięki czemu będzie więcej grania i spotkania będą bardziej emocjonujące. – Wydaje mi się, że są tylko 4 kluby, którym to przeszkadza, bo muszą też  grać w Lidze Mistrzów, więc tego grania jest naprawdę sporo. My natomiast zagramy tyle meczów ile wszyscy, więc nie możemy narzekać, że ktoś jest bardziej lub mniej zmęczony, a my jesteśmy pokrzywdzeni. Uważam, że liga poszła w dobrym kierunku i to przyniesie zamierzony efekt, czyli że te mecze będą bardziej ciekawe – zakończył Wojciech Włodarczyk,

Kto będzie mistrzem Polski w 2017 roku?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-10-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved