Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Winnik: Wypracowaliśmy wspólnie pomysł na PlusLigę

Wojciech Winnik: Wypracowaliśmy wspólnie pomysł na PlusLigę

fot. Jacek Cholewa

– Andrzej Kowal został kapitanem tego wszystkiego, twarzą i od niego chcemy się uczyć. Chcemy, by ten młody sztab, który posiadamy w Suwałkach i w który inwestujemy już od dłuższego czasu, czerpał wiedzę i jak najwięcej korzyści – powiedział prezes MKS Ślepsk Suwałki Wojciech Winnik w magazynie #7strefa.

Siatkarze MKS Ślepsk Suwałki wygrali rozgrywki I ligi i w przyszłym sezonie mają wystąpić w rozgrywkach PlusLigi. Pierwszym głośnym transferem beniaminka było zatrudnienie nowego trenera. Został nim Andrzej Kowal – jeden z najbardziej utytułowanych szkoleniowców w historii PlusLigi, który z Asseco Resovią wywalczył trzy tytuły mistrza Polski (2012, 2013, 2015) oraz zagrał w finale Ligi Mistrzów (2015).Skąd pomysł na zatrudnienie tego trenera w Ślepsku? – Wypracowaliśmy wspólnie z zarządem pomysł na PlusLigę. Nie mieliśmy zbyt dużo czasu, bo rynek transferowy był w tym roku bardzo szybki. Wypracowaliśmy szybko pomysł i Andrzej Kowal został kapitanem tego wszystkiego, twarzą i od niego chcemy się uczyć. Chcemy, by ten młody sztab, który posiadamy w Suwałkach i w który inwestujemy już od dłuższego czasu, czerpał wiedzę i jak najwięcej korzyści – stwierdził Wojciech Winnik.

MKS Ślepsk czeka na zakończenie procedury licencyjnej, która umożliwi klubowi występy w rozgrywkach PlusLigi. W międzyczasie szuka też wzmocnień, a do zespołu ma w najbliższym czasie dołączyć sześciu nowych siatkarzy. – Mam nadzieję, że wkrótce podamy nazwiska zawodników, którzy uwiarygodnią nasz klub i pokażą, że ta nasza „ślepskowa” łódka będzie dobrze i równo płynęła przez ten sezon i przez najbliższe lata – dodał prezes klubu z Suwałk.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved