Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Winnik: Temat cały czas rozbija się o tę niepewność

Wojciech Winnik: Temat cały czas rozbija się o tę niepewność

fot. slepsksuwalki.pl

Za siatkarzami Ślepska Malow Suwałki udany sezon. Beniaminek chciał utrzymać się w PlusLidze i to mu się udało. Przed zakończeniem rozgrywek suwalczanie mieli nawet realne szanse na walkę w play-off. – Wszystko było dla nas nowe, a scenariusz tego sezonu zasługuje na niezły film. U nas wiele rzeczy się działo, od awansu, przez zakładanie spółki, opóźnione oddanie hali i teraz ta sytuacja wywołana pandemią – wspominał w rozmowie z Polsatem Sport prezes klubu, Wojciech Winnik.

Ślepsk Malow Suwałki bardzo dobrze zaprezentował się w PlusLidze, beniaminek był jedną z rewelacji przedwcześnie zakończonego sezonu. Nie obyło się jednak bez mniejszych problemów, jakim było chociażby przedłużające się oddanie hali. – Wszystko było dla nas nowe, a scenariusz tego sezonu zasługuje na niezły film. U nas wiele rzeczy się działo, od awansu, przez zakładanie spółki, opóźnione oddanie hali i teraz ta sytuacja wywołana pandemią – mówił Wojciech Winnik.Ostatecznie sezon został zakończony, a Ślepsk Malow Suwałki rywalizację zakończył na 9. miejscu. Teraz jednak trzeba już myśleć o kolejnych rozgrywkach, jednak w środowisku cały czas panuje niepewność, głównie ta finansowa. – Prezesi PlusLigi intensywnie pracowali przez ten czas, ja uczestniczyłem w tych wszystkich wideokonferencjach, ale poszedłem krok do przodu – zdradził Wojciech Winnik i dodał: – Nasz klub ma mocno zdywersyfikowany budżet, mamy ponad 80 sponsorów i oczywiście prym wiodą miasto Suwałki, firma Ślepsk i Malow, które są tytularnymi partnerami naszego klubu. Żeby usiąść do negocjacji z zawodnikami chciałem być przygotowany, wiedzieć, co wydarzy się u tych naszych wszystkich partnerów – wyjaśnił prezes klubu z Suwałk.

Głównym problemem mogą okazać się budżety, bowiem na całym świecie wraz z epidemią panuje także niepewność. – Na ten moment tak naprawdę z dwoma partnerami się porozumieliśmy i umowa zostanie wypowiedziana. Pozostali czekają, jest wielka doza oczekiwania na to, co się wydarzy. Jeśli uda się to opanować i wrócić w przeciągu miesiąca do normalnej pracy, to myślę, że bardzo mocno nie ucierpimy.

Każdy z naszych partnerów sugeruje lekkie obniżenie oczekiwań na kolejny sezon – zdradził Wojciech Winnik i podkreślił: – Każdy przez tę niepewność sugeruje te 10-20% mniej na kolejne rozgrywki.
Jednym z głównych partnerów beniaminka jest miasto, które cały czas chce wspierać sport, choć zapowiada, że wsparcie może być mniejsze. – Miasto Suwałki jest 30% udziałowcem w naszej spółce. Temat cały czas rozbija się o tę niepewność, miasto nadal chce inwestować w sport. Wiemy, że miasto ma priorytety – najważniejsze jest zdrowie i ochrona mieszkańców, zapewnienie dóbr bytowych i dopiero potem idzie sport i kultura – przyznał Wojciech Winnik.

Cała rozmowa w Polsacie Sport

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved