Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Wojciech Winnik: Ta lokata nas nie satysfakcjonuje

Wojciech Winnik: Ta lokata nas nie satysfakcjonuje

fot. Jacek Cholewa

Siatkarze Ślepska Suwałki zakończyli sezon I ligi na 6. miejscu. Włodarze klubu już zaczynają myśleć o kolejnych rozgrywkach. – Władze miasta rozpoczęły budowę hali widowiskowo-sportowej, w której będzie można rozgrywać mecze PlusLigi. Teraz zadaniem władz klubu będzie zbudowanie drużyny, która o PlusLigę powalczy – powiedział Wojciech Winnik, grający prezes drużyny z Suwałk.

W walce o piątą lokatę zmierzyły się zespoły, których aspiracje były znacznie wyższe. MKS Ślepsk Suwałki chciał walczyć o medale zaplecza ekstraklasy, a Stal Nysa liczyła nie tylko na miejsce na podium I ligi, ale również na walkę o awans do PlusLigi. Drużyny nie zdołały jednak zakwalifikować się do czwórki. O tym, kto zajmie piąte miejsce, decydował dopiero złoty set. Zwycięstwo w nim w końcówce wymknęło się srebrnym medalistom poprzedniego sezonu. – Ta lokata nas nie satysfakcjonuje, bowiem nie zrealizowaliśmy żadnego z dwóch zakładanych celów – powiedział po meczu Wojciech Winnik, atakujący i prezes Ślepska. – Przed sezonem zakładaliśmy, że w Pucharze Polski dojdziemy do rundy, w której zmierzymy się z zespołem z PlusLigi, a w lidze będziemy walczyli o medal – dodał.Mimo gry o znacznie niższą lokatę niż w zeszłym sezonie siatkarze z Suwałk mogli liczyć na wsparcie swoich kibiców. – Za wcześnie dziś na podsumowanie i wyciąganie wniosków. Potrzebujemy trochę czasu na pełną analizę. Bez wątpienia sukcesem zespołu i klubu jest to, że mamy fantastycznych, kulturalnych kibiców, którzy nawet w meczu o przysłowiową pietruszkę, a takim było spotkanie ze Stalą, pokazali, że potrafią kapitalnie i kulturalnie bawić się, dopingując drużyny. Suwałki nie były, nie są i prędko nie będą ośrodkiem, w którym znajdą się bogaci sponsorzy, nieżałujący na sport wielkich pieniędzy. Dlatego tym bardziej jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy nas wspierali i dzięki którym Ślepsk gra w I lidze – stwierdził Winnik.

W PlusLidze od poprzedniego sezonu powróciły spadki, a drużyny z I ligi w barażach mogą walczyć o wyższą ligę. Wciąż jednak aby móc awansować, trzeba spełniać szereg warunków. Jednym z trudniejszych do spełnienia dla pierwszoligowców jest posiadanie odpowiednio dużego obiektu. Włodarze Suwałk rozpoczęli budowę hali, a prezes Ślepska zapowiedział, że już niebawem przedstawi pierwsze decyzje kadrowe. – Władze miasta rozpoczęły budowę hali widowiskowo-sportowej, w której będzie można rozgrywać mecze PlusLigi. Teraz zadaniem władz klubu będzie zbudowanie drużyny, która o PlusLigę powalczy. W ciągu dwóch tygodni powinniśmy podjąć pierwsze decyzje kadrowe i poznać skład sztabu szkoleniowego, którego zadaniem będzie zbudowanie zespołu na następny sezon – deklarował prezes Winnik.

źródło: inf. własna, suwalki24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved