Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Winnik: Siatkówka w Suwałkach to projekt na najbliższe lata

Wojciech Winnik: Siatkówka w Suwałkach to projekt na najbliższe lata

fot. slepsksuwalki.pl

W ostatnim czasie ekipy będące beniaminkiem dobrze radzą sobie w rozgrywkach PlusLigi. Nie inaczej jest w przypadku Ślepska Malow Suwałki, który ma na swoim koncie 7 zwycięstwa i zajmuje 10. miejsce w tabeli. – Kibiców mamy na miarę PlusLigi, zespół również, choć oczywiście liczymy, że w przyszłości uda się osiągnąć więcej. Cierpliwie do wszystkiego podchodzimy, to jest projekt na kilka najbliższych lat – przyznał Wojciech Winnik, prezes klubu.

Ślepsk Malow Suwałki do rozgrywek PlusLigi dołączył przed sezonem 2019/2020. Ekipa prowadzona przez Andrzeja Kowala ma na swoim koncie 7 zwycięstw (pokonała Trefl Gdańsk, Indykpol AZS Olsztyn, Cerrad Eneę Czarnych Radom, BKS Visłę Bydgoszcz, MKS Będzin i dwukrotnie Asseco Resovię Rzeszów). – Powoli budujemy rodzinę Ślepsk Malow Suwałki, cieszymy się, że po wszystkich przygodach udało się nam zadebiutować w PlusLidze. Moje marzenie, które nosiłem w sercu, przyjeżdżając do Suwałk, się spełniło. Przed nami jeszcze masa pomysłów, które chcemy zrealizować – skomentował Wojciech Winnik.Mecze Ślepska cieszą się ogromnym zainteresowaniem kibiców, o czym najlepiej świadczy fakt, że na długo przed początkiem pojedynku z Jastrzębskim Węglem pod halą zgromadziła się spora liczba sympatyków, mająca nadzieję na zakup biletów. Ostatecznie według statystyk mecz obejrzało 2299 osób. – Faktycznie kibice zapisywali się na listę biletową i czekali w kolejce, by je otrzymać. Podejrzewam, że mielibyśmy o wiele więcej kibiców, jednak pojemność hali jest ograniczona – dodał prezes Ślepska Malow Suwałki.

Były już siatkarz przyznał, że ze spokojem podchodzi do rezultatów zespołu w tegorocznych rozgrywkach PlusLigi. Podkreślił, iż zadowolony jest z dyspozycji graczy, jak również i atmosfery panującej w hali w Suwałkach. – Koncentrujemy się na tych dobrych rzeczach, które wokół nas się dzieją. Wierzymy, że siatkówka w Suwałkach będzie gościła dłużej w takim wydaniu i z taką oprawą. Kibiców mamy na miarę PlusLigi, zespół również, choć oczywiście liczymy, że w przyszłości uda się osiągnąć więcej. Cierpliwie do wszystkiego podchodzimy, to jest projekt na kilka najbliższych lat – skomentował Wojciech Winnik.

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved