Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Winnik: Dyktowane przez menedżerów warunki finansowe są nie do przyjęcia

Wojciech Winnik: Dyktowane przez menedżerów warunki finansowe są nie do przyjęcia

fot. Jacek Cholewa

Mistrz I ligi kompletuje skład na swój pierwszy sezon w PlusLidze. Włodarze Ślepska Malow Suwałki szukają wzmocnień poza granicami kraju. – Porozumieliśmy się już z rozgrywającymi i przyjmującym z zagranicy, w tym zza oceanu oraz z libero  – mówi Wojciech Winnik, prezes Ślepska Malow Suwałki. Nazwiska nowych siatkarzy mają zostać ogłoszone w najbliższych dniach.

Ślepsk Malow Suwałki kompletuje skład na nowy sezon. Trener beniaminka PlusLigi wrócił ze szkolenia w USA i wiele wskazuje na to, że w Suwałkach kibice zobaczą amerykańskiego siatkarza. – Porozumieliśmy się już z rozgrywającymi i przyjmującym z zagranicy, w tym zza oceanu oraz z libero  – mówi Wojciech Winnik, prezes Ślepska Malow Suwałki. – Lada dzień ogłosimy ich nazwiska. Negocjujemy kontrakt kolejnego przyjmującego, obcokrajowca, ale dyktowane przez menedżerów warunki finansowe na dzisiaj są dla nas nie do przyjęcia.Suwałczanie musieli zgromadzić znacznie wyższy budżet niż w I lidze. Budżet mistrza zaplecza PlusLigi wynosił 1,4 mln, na nadchodzący sezon ma być przynajmniej 2,5 razy większy. – Wzrosną wszystkie wydatki, ale te związane z wynagrodzeniami zawodników najbardziej – przyznaje prezes, a do kwietnia zarazem atakujący Ślepska. Bliski finału jest proces weryfikacji i przyjęcia suwalskiego klubu do PlusLigi. Posiedzenie Polskiej Ligi Siatkówki, spółki zarządzającej rozgrywkami zostało zaplanowane na 10 czerwca.

Dotychczas włodarze klubu z Suwałk ogłosili, że w zespole zostają trener Mateusz Mielnik, który został asystentem Andrzeja Kowala, środkowi Cezary Sapiński, Wojciech Siek i Łukasz Rudzewicz, rozgrywający Kacper Gonciarz, atakujący Patryk Szwaradzki i libero Paweł Filipowicz. Wszystko wskazuje na to, że kontrakty z klubem przedłużą również dwaj przyjmujący – Kamil Skrzypkowski oraz Jakub Rohnka.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: opr. własne, suwalki24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved