Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Wojciech Szwed: Pora by wejść wśród grono seniorów i zostać jak najdłużej

fot. jastrzebskiwegiel.pl

SPS Chrobry Głogów po raz kolejny postawił się wyżej notowanemu przeciwnikowi, jednak nie zdołał odnieść zwycięstwa. Głogowianie we wtorek w Lublinie prowadzili już 2:1, jednak ostatecznie przegrali 2:3 z wiceliderem – LUK Politechniką Lublin. Obecnie nowy zespół zaplecza PlusLigi znajduje się na 12. miejscu. – Po prostu chcieliśmy udowodnić, że jesteśmy walecznym zespołem potrafiącym grać z każdym. Za każdym razem chcemy wygrać i nie patrzymy, kto stoi po drugiej stronie – powiedział po spotkaniu Wojciech Szwed.

Za wami bardzo trudne i wymagające spotkanie przeciwko LUK Politechnice Lublin. Wywalczyliście jeden punkt. Cieszycie się z niego? Czy bardziej czujecie niedosyt, bo mieliście szanse na komplet punktów?Wojciech Szwed: Po wtorkowym meczu czujemy bardzo duży niedosyt. Ten jeden punkt w żaden sposób nas nie zadowala, bo mieliśmy szansę, żeby wygrać ten mecz.

Mam wrażenie, że kluczem do waszej wtorkowej naprawdę dobrej postawy był brak kompleksów. Nie zwracaliście absolutnie żadnej uwagi na to, że po przeciwnej stronie siatki stoi wicelider tabeli. Po prostu graliście swoją siatkówkę.

– Dokładnie tak, po prostu chcieliśmy udowodnić, że jesteśmy walecznym zespołem potrafiącym grać z każdym. Za każdym razem chcemy wygrać i nie patrzymy, kto stoi po drugiej stronie.

Czego zabrakło, żeby ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę?

– Nie wiem czego zabrakło… Może trochę chłodnej głowy w pierwszym secie i tie-breaku.

Już w sobotę we własnej hali podejmiecie lidera tabeli – Stal Nysę. Zapowiada się niezwykle ciekawe i interesujące spotkanie.

– W sobotę także wyjdziemy na boisko pokazać dobrą grę, tym razem przed własną publicznością, mimo że nie jesteśmy faworytem.

Na koniec muszę zapytać – jak odnajduje się pan w Głogowie, nowym klubie? Rozgrywki I ligi to chyba cenne doświadczenie, dla tak młodego zawodnika, który w tym roku zakończył grę w rozgrywkach juniorskich?

– W Głogowie czuję się bardzo dobrze. Przyjechałem tu po to, żeby właśnie nabrać pewności siebie i doświadczenia, którego mi brakuje. Czas juniorski już minął i teraz pora by wejść wśród grono seniorów i zostać tu jak najdłużej.

Rozmawiała Katarzyna Porębska

źródło: krispol1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved