Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Wojciech Szczucki dalej będzie prowadził seniorów KS Metro Warszawa

Wojciech Szczucki dalej będzie prowadził seniorów KS Metro Warszawa

fot. Anna Klepaczko / LUMIKA / KS METRO Warszawa

W nadchodzącym sezonie prezes KS Metro Warszawa – Wojciech Szczucki, dalej prowadził będzie jako pierwszy trener seniorską drużynę KS Metro Warszawa, która rywalizuje na poziomie II ligi mężczyzn w rozgrywkach Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Siatkarski sezon 2019/2020 w KS Metro Warszawa zbliża się wielkimi krokami. Seniorzy Metra przygotowania do nowego sezonu rozpoczną wspólnym wyjazdem na krótkie zgrupowanie do Olsztyna -17 sierpnia, a w hali w Warszawie po raz pierwszy spotkają się 26 sierpnia. Trener KS Metro Warszawa – Wojciech Szczucki ma już prawie zamknięty skład na nadchodzące drugoligowe rozgrywki.– Mamy już praktycznie zamknięty skład na sezon 2019/2020 i wszyscy już nie możemy się doczekać nadchodzących rozgrywek. Te minione rozbudziły w nas apetyt i wszyscy wierzymy, że nowy sezon będzie jeszcze bardziej owocny. Nowy sezon to zawsze nowy rozdział – dla nas także. Naszą drużynę pożegnało paru fajnych chłopaków, jednak duża cześć składu z ubiegłego sezonu dalej będzie bronić metrowskich barw. Mamy nadzieję, że w nadchodzącym sezonie także uda nam się zaskoczyć kibiców naszą postawą na siatkarskich parkietach. Cieszę się także na myśl o nowych metrowskich twarzach. Jak zwykle nie zabranie wśród nowych zawodników i członków sztabu, tych którzy niegdyś grali z herbem Metra na piersi i są z nami blisko związani. Metrowskie ścieżki znów nam się przetną – mam nadzieję owocnie! Z niecierpliwością czekamy na powrót do treningów, szykuje się naprawdę ciekawy sezon – mówi trener KS Metro Warszawa, Wojciech Szczucki.

Trener Wojciech Szczucki jest prezesem KS Metro Warszawa od 2007 roku. Jako zawodnik grał w siatkówkę w klubach MZKS Opolanka Opole Lubelskie oraz MKS Opole Lubelskie. W sezonie 1993/1994, podczas studiów w warszawskiej AWF występował w drugiej lidze jako zawodnik AZS AWF Warszawa. W 1998 roku ukończył AWF Warszawa, otrzymując tytuł magistra wychowania fizycznego i trenera siatkówki.

W KS Metro Warszawa pracuje jako trener od 1996 roku. W roku 2005 roku ukończył podyplomowe studia w zakresie „Przygotowania trenerów do prowadzenia szkolenia zawodników, członków kadr narodowych” w AWFiS w Gdańsku, otrzymując jednocześnie tytuł trenera pierwszej klasy. W sezonie 2005/2006, 2006/2007, 2007/2008 oraz 2009/2010 równolegle prowadził również zespół siatkarskiej Legii Warszawa. Prowadząc młodzieżowe zespoły KS Metro Warszawa zdobył trzy tytuły mistrza Polski młodzików w 2001, 2002 i 2006 roku, wicemistrzostwo Polski kadetów w 2004 roku i mistrzostwo Polski kadetów w roku 2005. Dwukrotnie, jako trener stanął na trzecim stopniu podium w mistrzostwach Polski juniorów w 2006 i 2013 roku oraz zdobył wicemistrzostwo juniorów w 2018 roku.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved