Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Stępień prezesem Czarnych Radom

Wojciech Stępień prezesem Czarnych Radom

W poniedziałek zaprezentowane zostało nazwisko nowego prezesa WKS Czarni Radom S.A. Od 1 lipca pracę na tym stanowisku rozpocznie związany z radomską siatkówką od blisko dwudziestu siedmiu lat Wojciech Stępień. Zastąpi on na tym stanowisku Leszka Figarskiego.

Od 1 kwietnia prezesem WKS Czarni Radom S.A był Leszek Figarski, który przejął obowiązki po Mariuszu Szyszce. – Okres trzech miesięcy pracy pana Leszka Figarskiego już powoli mija. W związku z tym, na naszym posiedzeniu w dniu 22 czerwca, jednogłośnie na nowego prezesa spółki akcyjnej WKS Czarni wybraliśmy pana Wojciecha Stępnia – powiedział na konferencji prasowej Janusz Dasiewicz, przewodniczący Rady Nadzorczej WKS Czarni Radom S.A.Chciałbym podziękować za zaufanie. Mogę obiecać, że będę robił wszystko, aby klub i dyscyplina się rozwijały. Jestem związany z radomską siatkówką od blisko 27 lat. Byłem świadkiem największych osiągnięć klubu, a także jego upadku. Miałem również swój wkład przy odbudowie radomskiej potęgi i teraz wraz z zarządem i sponsorami chcemy jeszcze bardziej rozwinąć siatkówkę w naszym mieście – zapewnił Wojciech Stępień.

Nowy prezes WKS Czarni Radom S.A nie jest anonimową postacią w środowisku. Barw WKS-u bronił przez większość swojej kariery. Wywalczył dwukrotnie brązowy medal mistrzostw kraju (w latach 1994 i 1995). Po zdobyciu pierwszego krążka wraz z Dariuszem Grobelnym otrzymał powołanie do reprezentacji narodowej. W 1999 roku był członkiem ekipy, która sięgnęła po Puchar Polski.

Po zakończeniu kariery zawodniczej zajął się pracą szkoleniową. W 2006 Wojciech Stępień roku objął stanowisko trenera II-ligowego zespołu oraz juniorów Jadaru Radom. Razem z Arkadiuszem Sawiczyńskim sięgnął wówczas po tytuł wicemistrzów Polski. Na początku sezonu 2007/2008 został pierwszym szkoleniowcem Jadaru, występującego w Polskiej Lidze Siatkówki. Później – już w II lidze w barwach Radomskiego Centrum Siatkarskiego – kolejno współpracował z Arkadiuszem Sawiczyńskim i Jackiem Skrokiem.

W czerwcu 2010 roku został pierwszym trenerem zespołu. W sezonie 2010/11 pod jego kierunkiem RCS Czarni Radom awansowali do I ligi, w której rok później wywalczyli mistrzostwo, pokonując w finałowej potyczce BBTS Bielsko-Biała. W ostatnich latach Wojciech Stępień pełnił rolę drugiego szkoleniowca Cerrad Czarnych Radom, będąc najbliższym współpracownikiem trenera Roberta Prygla.

źródło: wksczarni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved