Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Sobala zagra w GKS-ie Katowice

Wojciech Sobala zagra w GKS-ie Katowice

fot. Katarzyna Antczak

Trwa budowa siatkarskiej GieKSy na następny sezon PlusLigi. Kolejnym siatkarzem, który dołączył do zespołu Piotra Gruszki, jest Wojciech Sobala. Wcześniej z GieKSą związali się libero Dawid Ogórek oraz przyjmujący reprezentacji Belgii Tomas Rousseaux, a umowy przedłużyli Gonzalo Quiroga, Bartosz Mariański, Maciej Fijałek oraz Bartłomiej Krulicki. Ważne kontrakty na kolejny sezon PlusLigi mają Karol Butryn, Rafał Sobański oraz Emanuel Kohut.

Zawodnik, który 12 maja będzie obchodził swoje 30. urodziny, jest postacią doskonale znaną w polskiej siatkówce. W swojej karierze Wojciech Sobala występował w Jokerze Piła, Siatkarzu Wieluń, Jastrzębskim Węglu, AZS-ie Częstochowa, AZS-ie Olsztyn, BBTS-ie Bielsko-Biała oraz ponownie w drużynie z Jastrzębia, w której spędził ostatnie sezony.Mierzący 208 cm środkowy największe sukcesy święcił z AZS-em Częstochowa, w barwach którego sięgnął po Puchar Polski, wicemistrzostwo kraju oraz europejski Puchar Challenge. Przed rokiem w barwach Jastrzębskiego Węgla zdobył brązowy medal PlusLigi. – To siatkarz, jakiego potrzebowaliśmy. Wojciech posiada umiejętności nie tylko typowe dla środkowego, ale dysponuje również bardzo trudną zagrywką, o czym przekonaliśmy się także my w poprzednich latach. Jego przyjście z pewnością wzmocni rywalizację o miejsce w składzie na środku siatki – mówi Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

Przypominamy, że wcześniej z GieKSą związali się libero Dawid Ogórek oraz przyjmujący reprezentacji Belgii Tomas Rousseaux, a umowy przedłużyli Gonzalo Quiroga, Bartosz Mariański, Maciej Fijałek oraz Bartłomiej Krulicki. Ważne kontrakty na kolejny sezon PlusLigi mają Karol Butryn, Rafał Sobański oraz Emanuel Kohut.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: siatkowka.gkskatowice.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved