Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Serafin: Zabrakło przede wszystkim zmian

Wojciech Serafin: Zabrakło przede wszystkim zmian

fot. siatkakielce.pl

Siatkarze Dafi Społem Kielce w poniedziałek tylko momentami byli równorzędnym partnerem dla Espadonu Szczecin. Podopieczni Wojciecha Serafina po porażce 0:3 pozostają nadal z dwoma wygranymi na koncie. – Zabrakło nam przede wszystkim zmian. Nie mamy możliwości rotacji na przyjęciu, ciężko się trenuje i gra w takiej sytuacji – podkreślił opiekun ekipy z Kielc.

Wojciech Serafin podkreślił, że istotny wpływ na losy meczu miała sytuacja kadrowa zespołu. – Zabrakło nam przede wszystkim zmian. Nie mamy możliwości rotacji na przyjęciu, ciężko się trenuje i gra w takiej sytuacji. Mamy Kubę Szymańskiego, który zagrał w minionej kolejce świetne spotkanie, ale wiadomo, że bywa różnie. Młodość to jest czas na popełnianie błędów i w poniedziałek popełnił ich trochę więcej. Oczywiście nie mam zamiaru go obwiniać, bo wszyscy zagraliśmy słabsze spotkanie. Na pewno jednak Kubie nie grało się w Szczecinie łatwo – powiedział szkoleniowiec Dafi Społem Kielce. Młody Jakub Szymański przeciwko MKS-owi Będzin zdobył 12 punktów przy bardzo dobrej skuteczności ataku (65%). Został zresztą MVP tego meczu. W Szczecinie zdobył ich osiem.I tak trudną sytuację kielczan skomplikował dodatkowo uraz doświadczonego Macieja Pawlińskiego. – Pamiętajmy, że nie mamy klasycznego atakującego i na tej pozycji gra nominalny przyjmujący, tym samym zostaje nam tylko trzech przyjmujących. Maciek doznał kontuzji i ta liczba spadła do dwóch.  Na pewno nie pozwoliło nam to przygotować się dobrze do meczu z Espadonem. Oby szybko wrócił do zdrowia – podkreślił Wojciech Serafin. – Problemy kadrowe ma także Espadon, ale w tej sytuacji zaprezentował się dużo lepiej. Mają zawodników w kwadracie gotowych do grania, a u nas tego brakuje, czego taka liga jak nasza nie wybacza – dodał.

Zagrywką szczecinianie napsuli nam sporo krwi. My z naszej strony nie zagraliśmy dobrze w tym elemencie. Popełnialiśmy głównie błędy bez tak naprawdę żadnej korzyści. Ciężko się gra z takim zespołem jak Espadon bez zagrywki. Myślę, że ten mecz rozegrał się właśnie w elemencie zagrywki i przyjęcia – analizował Wojciech Serafin. Gospodarze zdobyli bezpośrednio serwisem siedem punktów przy dwóch asach serwisowych kieleckiej ekipy. Popełnili także w tym elemencie dość mało błędów, a wielokrotnie też utrudnili rywalom wyprowadzenie akcji.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved