Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Serafin: Wyciągnęliśmy wnioski

Wojciech Serafin: Wyciągnęliśmy wnioski

fot. siatkakielce.pl

Po falującej grze, jaka towarzyszyła siatkarzom Dafi Społem Kielce, od początku sezonu zespół Wojciecha Serafina wszedł na zwycięskie tory. Po porażce z GKS-em kielczanie tym razem pokonali MKS Będzin. – W tym meczu zagraliśmy tak, jak mieliśmy – mówił po meczu szkoleniowiec kielczan.

 Już początek spotkania pozwolił kielczanom ze spokojem kontrolować sytuację. O ile wcześniejsze występy zespołu Wojciecha Serafina nie stawiały gospodarzy w pozycji faworyta, to swoją dobrą postawą siatkarze z Kielc potwierdzili, że mogą zagrozić niejednemu rywalowi. Wraz z rozwojem spotkania kielczanie sprawiali wrażenie zespołu rozkręcającego się, przestój przyszedł po dłuższej, 10-minutowej przerwie w grze, o czym mówił po meczu Przemysław Stępień. – W pierwszych dwóch setach udało nam się fajnie wyprowadzić przewagę, przez co grało nam się dużo łatwiej. W trzecim secie wróciliśmy do tej starej, złej gry, więc grało nam się bardzo ciężko no i ten czwarty set – zacięty, szczególnie w końcówce, ale końcówka w końcu wygrana. Ciężki mecz, ale mamy pierwsze trzy punkty – bardzo ważne, także cieszymy się – podsumował.

Przed spotkaniem z MKS-em dorobek zespołu Wojciecha Serafina był dość skromny. Wygrana z MKS-em przerwała pechową passę kielczan. – Wyciągnęliśmy wnioski z tych siedmiu meczów. Graliśmy różnie, a w tym meczu dzięki temu, że fajnie te wnioski wyciągnęliśmy, zagraliśmy tak, jak mieliśmy zagrać i to się przełożyło od razu na rezultat – mówił po meczu trener Dafi Społem Kielce. Nie bez znaczenia dla końcowego rozstrzygnięcia były rotacje w składzie. Szkoleniowiec kielczan wprowadził do gry Jakuba Szymańskiego. Młody przyjmujący w znacznym stopniu przyczynił się do triumfu swojego zespołu, o postawie zawodnika mówił również szkoleniowiec zespołu. – Kuba Szymański dał bardzo dobrą zmianę. On tak wygląda na treningach. Wcześniej nie miał okazji się pokazać, bo wchodził w trudnych momentach, ale dziś udowodnił, że warto na niego stawiać. To jest młody, bardzo zdolny chłopak – kontynuował Wojciech Serafin.

Niegrający w pełnym wymiarze spotkania Szymański zebrał bardzo dobre noty, kończąc 12 z 17 otrzymanych piłek (65% skuteczności). Sam zawodnik po meczu cieszył się nie tylko ze swojej postawy, podkreślając przede wszystkim wagę zwycięstwa. – Można powiedzieć, że to jest mój pierwszy mecz na dobrym poziomie w PlusLidze i mam nadzieję, że będzie takich więcej. Zawsze staram się dawać z siebie 120%. Nie zawsze się udaje, ale dzisiaj wszystko szło po naszej myśli – mówił po meczu Jakub Szymański. Poza pewnością zagrań w ataku gospodarze zdominowali rywali w elemencie gry blokiem. Na przestrzeni czterosetowego meczu siatkarze Dafi Społem Kielce zdobyli 12 oczek bezpośrednio blokiem, poza wspomnianym trzecim setem w pozostałych fragmentach meczu zespół Wojciecha Serafina kontrolował przebieg rywalizacji.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved