Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Wojciech Serafin poprowadzi kadrę do lat 23?

Wojciech Serafin poprowadzi kadrę do lat 23?

fot. Izabela Kornas

W tym roku powstanie męska i żeńska kadra do lat 23. Obie wezmą udział w europejskich kwalifikacjach do mistrzostw świata w tej kategorii wiekowej, których trzecia edycja zostanie rozegrana w 2017 roku. Siatkarki mają przygotowywać się pod wodzą Jacka Nawrockiego, zaś kandydatem do poprowadzenia siatkarzy jest Wojciech Serafin.

W poprzednich dwóch edycjach mistrzostw świata do lat 23 ani męska, ani żeńska reprezentacja Polski nie startowała. Wszystko dlatego, że brała w nich udział ograniczona liczba zespołów, a Europę reprezentowały najwyżej sklasyfikowane ekipy w światowym rankingu juniorów i juniorek. W czempionacie globu do lat 23 w 2017 roku zagrają po trzy zespoły reprezentujące Stary Kontynent. Do Egiptu, gdzie rywalizowali będą mężczyźni, na pewno pojadą Rosjanie, zaś żeński turniej odbędzie się w Słowenii, a jego gospodynie niejako z urzędu wezmą udział w zawodach. O pozostałe dwa wolne miejsca sześć europejskich drużyn powalczy w turnieju kwalifikacyjnym.Wśród mężczyzn jego organizatorem będą Chorwaci, a ponadto zagrają w nim także Włosi, Turcy, Bułgarzy, Słoweńcy i Polacy, zaś żeńskie kwalifikacje odbędą się w Serbii, a oprócz gospodyń o przepustki na mundial zagrają Włoszki, Turczynki, Polki, Chorwatki oraz Bułgarki.

Wszystko wskazuje na to, że siatkarki do kwalifikacji będą przygotowywały się pod okiem Jacka Nawrockiego, selekcjonera seniorskiej reprezentacji kobiet, który zapowiedział, że w tym roku nie będzie podziału na kadrę A i B, a w zgrupowaniach będzie brała udział większa grupa zawodniczek, z których część będzie grała w World Grand Prix, a część w Lidze Europejskiej. Natomiast kandydatem do objęcia funkcji męskiej kadry do lat 23 jest Wojciech Serafin. Po zakończeniu kariery sportowej postanowił on pozostać przy siatkówce i zająć się fachem trenerskim. Od kilku lat związany jest z gdańskim środowiskiem. Był asystentem Dariusza Luksa, Radosława Panasa, a ostatnio także Andrei Anastasiego w Lotosie Treflu Gdańsk. Objęcie funkcji szkoleniowca reprezentacji Polski do lat 23 z pewnością byłoby dla niego dużą nobilitacją, a zarazem szansą na dalszy trenerski rozwój. – Jest zainteresowanie, żebym objął tę reprezentację, ale zobaczymy, jak wszystko się potoczy. Na razie nie ma oficjalnego stanowiska PZPS-u w tej sprawie. Proszę pytać u źródła – skomentował Wojciech Serafin, który jednocześnie podkreślił, że byłoby to dla niego spore wyzwanie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved