Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Serafin: Mamy duży potencjał

Wojciech Serafin: Mamy duży potencjał

fot. Izabela Kornas

Wojciech Serafin od nowego sezonu PlusLigi będzie pełnił funkcję asystenta Piotra Gruszki w Asseco Resovii. Do Rzeszowa przeniósł się z Kędzierzyna-Koźla, gdzie pełnił funkcję team managera. – Propozycja od Piotra Gruszki była bardzo kusząca i należało tylko dograć szczegóły i dogadać pod kątem zadań, jakie mają być wykonywane. Doszliśmy do porozumienia i jestem bardzo szczęśliwy, że mogę być częścią Asseco Resovii Rzeszów – przyznał.

Wojciech Serafin karierę zawodniczą zakończył w 2012 r. i od nowego sezonu był asystentem w Lotosie Treflu Gdańsk. Po pięciu latach otrzymał szansę na prowadzenie Dafi Społem Kielce. Seria porażek kieleckiej ekipy spowodowała, że władze klubu zdecydowały się zakończyć współpracę. Teraz 31-latek będzie asystentem Piotra Gruszki. Propozycja od Piotra Gruszki była bardzo kusząca i należało tylko dograć szczegóły i dogadać pod kątem zadań, jakie mają być wykonywane. Doszliśmy do porozumienia i jestem bardzo szczęśliwy, że mogę być częścią Asseco Resovii Rzeszów – nie ukrywał.Miniony sezon delikatnie mówić nie był udany dla Asseco Resovii Rzeszów, która przegrywała mecz za meczem. Ostatecznie udało się zakończyć rozgrywki na 7. miejscu, ale to zdecydowanie zbyt słaby rezultat dla klubu z medalowymi aspiracjami. – Poprzedni sezon śledziłem z uwagą i obserwowałem, co się działo w drużynie i na trybunach. Mam nadzieję, że uda nam się poprawić klimat w zespole, a za tym pójdzie i atmosfera na trybunach, bo wsparcie kibiców będzie nam bardzo potrzebne. Wiem, jak ciężko się gra, jeśli cała hala dopinguje Resovię – przyznał były siatkarz.

Wojciech Serafin zdaje się być spokojną osobą. Czy te cechy przydają się w byciu asystentem trenera? – Wydaje mi się, że praca asystenta polega na tym, żeby być spokojnym. Pierwszy trener na pierwszym froncie walczy, ma w sobie dużo emocji, a ja muszę to tonować – skomentował.

W ekipie Resovii na następny sezon pozostali Marcin Możdżonek, Rafał Buszek, Kawika Shoji, Damian Schulz, Bartłomiej Lemański i Luke Perry. Do zespołu dołączyli Grzegorz Kosok, Thomas Rousseaux, Bartosz Mariański, Marcin Komenda, Zbigniew Bartman, Nicolas Marechal, Nicholas Hoag, Bartłomiej Krulicki. – Myślę, że skład mamy fajny i jest duży potencjał w tym zespole. Postaramy się włożyć maksymalnie dużo pracy, żeby przyniosło to efekt na koniec sezonu – zapowiedział Wojciech Serafin.

źródło: inf. własna, nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved