Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Wojciech Pudo: Z radością przychodzimy na kolejne zajęcia

Wojciech Pudo: Z radością przychodzimy na kolejne zajęcia

fot. Joanna Skólimowska

Działacze Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Częstochowska Siatkówka pozyskali w ostatnim czasie kolejnego sponsora tytularnego. – Cieszę się, że te projekty, które układamy sobie w głowach, udaje się realizować, że są ludzie z pasją, którzy chcą się przyłączyć do naszej pracy, naszej misji. Z tego jesteśmy naprawdę zadowoleni. Sponsorów udaje się przekonać naszą pracą. Mamy projekty, które są namacalne – powiedział Wojciech Pudo.

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Częstochowska Siatkówka z roku na rok rozwija swoją działalność. Obecnie oprócz szkolenia młodzieży w strukturach klubu Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa prowadzą również zajęcia dla dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej, które odbywają się w ramach Stolzle Akademii Częstochowskiej Siatkówki. – Cieszę się, że te projekty, które układamy sobie w głowach, udaje się realizować, że są ludzie z pasją, którzy chcą się przyłączyć do naszej pracy, naszej misji. Z tego jesteśmy naprawdę zadowoleni. Sponsorów udaje się przekonać naszą pracą. Mamy projekty, które są namacalne. W przypadku akademii nie obiecywaliśmy nikomu szklanych domów. Skupiliśmy się na tym, co chcemy zrobić. Wiedzieliśmy, że prędzej czy później pojawi się w Częstochowie firma, która będzie chciała ten projekt wspierać. Nie wiedzieliśmy, że tak szybko. Bardzo się cieszymy, że huta szkła Stolzle Częstochowa wsparła nas i została naszym partnerem – powiedział prezes stowarzyszenia Wojciech Pudo.Stowarzyszenie powstało w 2013 roku, by szkolić młodzież na potrzeby grającego w tamtym czasie w PlusLidze częstochowskiego AZS-u. – Zastanawialiśmy się ostatnio, gdzie chcielibyśmy być w roku 2020, ale szybko przeszliśmy do tego, gdzie chcielibyśmy być w 2030. Wybiegamy trochę dalej w przyszłość, nakreślamy nowe projekty – współpraca ze szkółkami siatkarskimi z Włoch czy innych krajów, to wszystko przed nami. Ten 2020 rok jest już niebawem, na pewno sukcesy sportowe, które też przed nami, do których z każdym dniem jesteśmy coraz lepiej przygotowani. Wiadomo, że w sporcie różnie bywa. Dzisiaj jesteśmy na topie, za chwilę możemy być na dole. Podchodzimy do tego wszystkiego z pokorą, ale patrząc na potencjał ludzki, jaki jest u nas w klubie, naprawdę jesteśmy pełni optymizmu i z radością przychodzimy na kolejne zajęcia – przyznał.

Od sezonu 2018/2019 Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa występuje w rozgrywkach II ligi. Zespół złożony jest głównie z juniorów szkolących się w klubie. Po pięciu kolejkach częstochowianie z sześcioma punktami plasują się na szóstym miejscu. W ostatnim spotkaniu podopieczni Wojciecha Pudo pokonali Wkręt-met LKPS Borowno 3:0. – My nie mamy ambicji na I ligę. Mamy w Częstochowie dwa kluby w I lidze. Uważam, że powinniśmy postawić na jeden klub, wspólnie działać, wspólnie pracować. II liga jest idealnym zapleczem dla takiego klubu, ogrywaniem młodych zawodników, juniorów w II lidze, jak to pokazują obecne rozgrywki – na pięć meczów mamy 3 porażki, 2 zwycięstwa. Tanio skóry nie sprzedajemy. Dla nas to jest najważniejsze, a czy wynik będzie taki, czy inny – jest sprawą drugorzędną. Ważne, żeby ci zawodnicy chcieli się sprzedać, umieli sprzedać możliwości, które mają naprawdę ogromne – zakończył Wojciech Pudo.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-11-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved