Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Wojciech Lalek trenerem reprezentacji Polski niesłyszących

Wojciech Lalek trenerem reprezentacji Polski niesłyszących

fot. Bogusław Krośkiewicz

Polski Związek Sportu Niesłyszących ogłosił skład sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski niesłyszących mężczyzn na rok 2019.  Nowym selekcjonerem wybrany został Wojciech Lalek, od lat jeden z najbardziej utytułowanych i uznanych trenerów młodzieży w Polsce. 

Od kilku sezonów trener Wojciech Lalek jest ikoną Legionovii, z którą zdobył cztery kolejne tytułu mistrza Polski juniorek oraz tytuł mistrza Polski kadetek. Wcześniej doświadczony szkoleniowiec pracował między innymi w reprezentacji Polski seniorek, w Pałacu Bydgoszcz i Treflu Gdańsk.Asystentem trenera Lalka ogłoszony został (również na co dzień pracujący w klubie z Legionowa) Maciej Szewczyk. Jest to dla niego powrót do reprezentacji Polski niesłyszących po dwuletniej przerwie (ostatnio pracował z ekipą podczas Igrzysk Olimpijskich Głuchych w tureckim Samsun). Jako trener żeńskiej sekcji MKSN Mazowsza Warszawa wywalczył z nią brąz Mistrzostw Polski Niesłyszących 2017.  Obaj szkoleniowcy będą łączyć funkcje w reprezentacji z pracą w klubie.

Na stanowisku fizjoterapeuty kadry pozostanie niezmiennie Konrad Węgliński. Zadaniem nowo wybranego sztabu będzie jak najlepsze przygotowanie kadry do Mistrzostw Europy Niesłyszących, które odbędą się w pierwszej połowie czerwca we włoskim Cagliari.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved