Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Wojciech Kurczyński: Dziewczyny na pewno odczują trudy tego okresu

Wojciech Kurczyński: Dziewczyny na pewno odczują trudy tego okresu

fot. Michał Szymański

Grudniowy terminarz meczów #VolleyWrocław nie rozpieszcza wrocławskich siatkarek. Zmiana terminów dwóch spotkań spowodowała, że zawodniczki z Dolnego Śląska zagrają 4 mecze w ciągu 11 dni. – Maratony mają to do siebie, że niezależnie jak dobrze jesteś do nich przygotowany i tak po ich przebiegnięciu czujesz olbrzymie zmęczenie. W tym wypadku będzie tak samo – uważa trener Wojciech Kurczyński.

Wrocławskiemu zespołowi w Lidze Siatkówki Kobiet nie idzie najlepiej. Na 8 rozegranych spotkań – podopieczne Wojciecha Kurczyńskiego wygrały tylko 2. Z pewnością na ten stan rzeczy składa się fakt, że Dolnoślązaczki zagrały dwukrotnie z Developresem SkyRes Rzeszów oraz na wyjeździe z Grupą Azoty Chemikiem Police, czyli z czołówką ligi. Straciły także cenne punkty z zespołami, z którymi wydawało się, że mogą powalczyć o zwycięstwo.Sztab szkoleniowy pracuje z siatkarkami nad zmianą tego stanu. Od kilku meczów zespół gra coraz lepiej, a to ma w końcu przełożyć się na zwycięstwo. – Od pewnego czasu, a mianowicie od meczu z ŁKSem w Łodzi widzę zmianę postawy zespołu na plus. Nadal jesteśmy na początku naszej drogi budowy własnej sportowej tożsamości, ale ostatnie trzy mecze pokazały, że kierunek jaki obraliśmy jest słuszny. Niezależnie od przebiegu każdego z meczów zespół walczył od początku do końca.  Dzięki tej walce wygraliśmy z Kaliszem,  a z ŁKSem i Radomką byliśmy bliscy urwania punktów. Wierzę, że jeśli będziemy pilnowali tej postawy waleczności i dbałości o detale w każdym meczu i treningu to podniesiemy nasz poziom sportowy i zaczniemy wygrywać – powiedział Wojciech Kurczyński, trener #VolleyWrocław.

Przed #VolleyWrocław chwila przerwy, a następnie maraton meczowy. W związku ze zmianą terminów meczów z Enea PTPS Piła oraz Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – wrocławianki zagrają 4 mecze w 11 dni. – Maratony mają to do siebie, że niezależnie jak dobrze jesteś do nich przygotowany i tak po ich przebiegnięciu czujesz olbrzymie zmęczenie. W tym wypadku będzie tak samo. Dziewczyny na pewno odczują trudy tego okresu, ale jeśli mądrze przepracujemy najbliższe dni, a między meczami zadbamy o dobry odpoczynek i optymalna regenerację, to będziemy w stanie zagrać na optymalnym dla nas poziomie sportowym we wszystkich meczach. Jest robota do zrobienia i trzeba ją wykonać. Nie my pierwsi i nie ostatni gramy co 2-3 dni. Na szczęście nie czekają nas żadne dłuższe podróże – dodał wrocławski szkoleniowiec.

Plan na grudniowe mecze #VolleyWrocław wygląda następująco: 11 grudnia o 19:00 wrocławianki zmierzą się na wyjeździe z DPD Legionovia Legionowo, następnie – również na wyjeździe zagrają z Grot Budowlanymi Łódź (15.12 o 17:00). Do domu siatkarki z Dolnego Śląska wrócą na dwa kolejne mecze – 17.12 o 20:30 z Bankiem Pocztowym Pałacem Bydgoszcz i 22.12 o 20:30 z Enea PTPS Piła. Mecze 17.12 i 22.12 odbędą się w Hali Orbita.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved