Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Kaźmierczak zamknie skład Skry Bełchatów?

Wojciech Kaźmierczak zamknie skład Skry Bełchatów?

fot. Cezary Makarewicz

34-letni Wojciech Kaźmierczak ma być ostatnim graczem, który dołączy do kadry PGE Skry Bełchatów przed sezonem 2016/2017. Tym samym doświadczony siatkarz uzupełniłby formację środkowych brązowego medalisty poprzedniego sezonu i walczyłby o miejsce w wyjściowej szóstce z Karolem Kłosem, Srećko Lisinacem i Mariuszem Marcyniakiem.

Po tym, jak bełchatowski klub zgodził się na rozwiązanie kontraktu Andrzeja Wrony, wiadomo było, że do zamknięcia kadry potrzebny będzie jeszcze jeden środkowy. Przez blisko trzy tygodnie testowany był Mateusz Przybyła, ale ostatecznie trener PGE Skry Philippe Blain nie zdecydował się na jego zatrudnienie, a siatkarz trafił do MKS-u Będzin. We wtorek do Bełchatowa przyjechał Wojciech Kaźmierczak. Doświadczony siatkarz przez pięć lat był graczem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, a w najwyższej klasie rozgrywkowej występował także w Delekcie (dzisiejszej Łuczniczce) Bydgoszcz, Płomieniu Sosnowiec, Lotosie Treflu Gdańsk i AZS-ie Częstochowa. Ostatni sezon spędził w pierwszoligowym KPS-ie Siedlce.

Kaźmierczak ma być ostatnim nowym graczem w PGE Skrze. Drużynę opuścili Facundo Conte (Szanghaj Weibo, Chiny), Nicolas Marechal (BBSK Stambuł, Turcja), Israel Rodriguez (Unicaja Almeria, Hiszpania), Marcel Gromadowski (Łuczniczka Bydgoszcz) i Andrzej Wrona (AZS Politechnika Warszawska). W ich miejsce do Bełchatowa trafili Bartosz Bednorz (Indykpol AZS Olsztyn), Artur Szalpuk (Czarni Radom), Nikołaj Penczew (Asseco Resovia Rzeszów) i Drażen Luburić (LPR Piacenza, Włochy). Na wypożyczeniach do innych klubów rok spędzą trzej gracze Skry: Mihajlo Stanković, Czono Penczew i Milan Katić. 

źródło: Dziennik Łódzki, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved