Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Jurkiewicz: Wygraliśmy bardzo ważny mecz

Wojciech Jurkiewicz: Wygraliśmy bardzo ważny mecz

fot. Cezary Makarewicz

Trwa świetna passa Łuczniczki Bydgoszcz. Wszystkie ligowe mecze rozgrywane w 2016 roku kończą się trzypunktową zdobyczą bydgoszczan. W sobotnim meczu przeciwnikiem podopiecznych Piotra Makowskiego był sąsiadujący z nimi w tabeli Indykpol AZS Olsztyn. Bydgoszczanie wygrali pojedynek 3:1.

Walka w meczu toczyła się o podwójną stawkę – bydgoskiej ekipie zależało na zbliżeniu się do olsztynian w tabeli, założeniem rywali zaś było to, by do tego nie dopuścić. Mecz zakończył się w czterech partiach i to Łuczniczka po raz kolejny wychodziła z hali z tarczą. – Cieszymy się bardzo. Był to dla nas bardzo ważny mecz o zbliżenie się do czołowej ósemki i zrobiliśmy to, co sobie zakładaliśmy. Dla nas najważniejsze były te trzy punkty i dlatego odczuwamy dużą radość – powiedział po meczu kapitan bydgoszczan, Wojciech Jurkiewicz.Pomimo świetnego wyniku, który uzyskali w meczu z Indykpolem, bydgoszczanie znowu momentami grali falami. W drugim secie zdobyli cztery punkty przewagi, by chwilę później remisować, a po kilku akcjach mieć już tyle samo oczek straty do ekipy z Olsztyna. Jak przestoje tłumaczył środkowy Łuczniczki? – Drużyna z Olsztyna dużo lepiej zagrywała w tej części meczu i zniwelowała naszą przewagę, a ta dobra, mocna zagrywka sprawiła, że odskoczyła na kilka punktów i nie byliśmy w stanie do niej dojść. Na szczęście później ta zagrywka nie była już tak skuteczna i tak ciężka, więc czwarty set myślę, że mieliśmy już pod kontrolą – zawsze trzy, cztery punkty przewagi. Tak jak mówiłem, cieszymy się bardzo, bo ten nowy rok zaczął się dla nas bardzo dobrze i miejmy nadzieję, że to się będzie utrzymywało – przyznał środkowy.

Za tydzień bydgoszczanie wyruszą w drogę, by rozegrać mecz siedemnastej kolejki z Czarnymi Radom. Ci w tabeli znajdują się tuż nad Indykpolem, od którego siatkarzy Łuczniczki dzielą już tylko trzy oczka. W przypadku wygranej drużyny z Bydgoszczy i korzystnych dla niej wyników innych spotkań w nadchodzącej kolejce może ona zrównać się z AZS-em liczbą punktów. – Zwycięstwo. Najlepiej za trzy punkty – taki jest plan na najbliższe spotkanie –  zakończył Wojciech Jurkiewicz.

źródło: luczniczkabydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-01-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved