Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Jurkiewicz prezesem spółki Łuczniczka Bydgoszcz

Wojciech Jurkiewicz prezesem spółki Łuczniczka Bydgoszcz

fot. plusliga.pl

W czwartek odbyła się konferencja prasowa dotycząca Chemika Bydgoszcz. Podczas spotkania z dziennikarzami poinformowano o zmianach strukturalnych. Nowym prezesem spółki Łuczniczka Bydgoszcz został Wojciech Jurkiewicz, natomiast większość udziałów spółki przejęło Bydgoskie Stowarzyszenie Siatkówki.

Wspomniane roszady są sporą zmianą w kontekście ostatnich lat działalności klubu. Przypomnijmy, że właścicielami spółki byli Piotr Sieńko senior, a potem junior, natomiast stanowisko prezesa piastował Janusz Zacniewski. Teraz sytuacja wygląda zgoła inaczej, gdyż aż 91,6 procent akcji należy do Bydgoskiego Stowarzyszenia Siatkówki. 7,4 procent spółki znajduje się w rękach Chemika Bydgoszcz, natomiast symboliczny procent ma w posiadaniu Piotr Sieńko junior, co jest ukłonem w stronę poprzednich władz klubu za dotychczasowe dokonania.Więcej o całej idei wspomnianego stowarzyszenia opowiedział Wojciech Jurkiewicz.W zeszłym roku, gdy dochodziły sygnały o złej sytuacji finansowej klubu i spółki i pojawiło się widmo wycofania zespołu z PlusLigi, czy przeniesienia go do innego miasta, ludzie będący kiedyś związani z Łuczniczką w formie byłych sponsorów oraz pasjonatów siatkówki zorganizowała się w stowarzyszenie, które rozpoczęło działalność na początku 2019 roku. Wtedy też pojawił się temat rozmów o przejęciu większości udziałów – powiedział były siatkarz. Jurkiewicz opisał również, jak przebiegały negocjacje odnośnie do zmian w strukturach. – Po bardzo długich i niełatwych rozmowach w połowie minionego tygodnia udało się podpisać odpowiednią umowę na sprzedaż akcji i od tego momentu Bydgoskie Stowarzyszenie Siatkówki zostało większościowym udziałowcem spółki – dodał obecny prezes Łuczniczki.

Przed nowymi działaczami klubu stoi trudne zadanie- do końca lipca muszą oni dopiąć wszelkie szczegóły, by otrzymać licencje na grę w PlusLidze. Sytuacja jest o tyle skomplikowana, że Chemik nadal posiada nieuregulowane zaległości finansowe. – Jasno chcemy powiedzieć, że sytuacja spółki jest dość trudna. Przed nami rozmowy w sprawie spłaty zaległości i wszystkie kwestie związane z uzyskaniem licencji. To musimy załatwić do końca lipca. W swoim gronie żartujemy, że rozpoczynamy misję ratunkową pod nazwą „bydgoska siatkówka”. Wierzymy jednak, iż sukces jest możliwy. Mamy dość energii, by podjąć to wyzwanie – stwierdził członek BSS, Maciej Grześkowiak.Naszym pierwszym celem jest zdobycie licencji. Po zeszłorocznym wycofaniu Stoczni Szczecin regulamin licencyjny został mocno zaostrzony. Ponadto mamy bardzo mało czasu, a kwestii dogadania się w sprawie zaległości jest bardzo długa lista. Robimy wszystko, by zdążyć do końca miesiąca, gdyż opóźnienia wiążą się z karami, nawet w postaci ujemnych punktów na początku sezonu, co jest dla nas nie do przyjęcia – dodał Jurkiewicz.

Podczas konferencji poruszono również aspekt czysto sportowy i tego, jakie cele ma przed sobą tegoroczny zespół Chemika Bydgoszcz. Otóż drużyna będzie walczyć o utrzymanie w lidze. O samym tworzeniu zespołu więcej powiedział Wojciech Jurkiewicz. – Pracę budowy drużyny wykonywał poprzedni zarząd. Trenerem pozostaje Przemysław Michalczyk. Skład skompletowany jest w 80 procentach i będziemy pracować nad uzupełnieniem brakujących pozycji – zakomunikował prezes spółki. Warto nadmienić, że były siatkarz porozumiewał się z poprzednimi władzami co do pozyskiwania nowych zawodników.

Poruszony został również aspekt młodzieży. Temat ten jest o tyle istotny, że w trakcie poprzedniego sezonu doszło do sporego konfliktu pomiędzy spółką Łuczniczka a sekcjami młodzieżowymi Chemika. Stowarzyszenie zapewnia jednak, że będzie miało pieczę nad siatkarskimi adeptami. – Nie wyobrażamy sobie innego rozwiązania, jak udział BKS-u Chemik w kształtowaniu dzieci i młodzieży w siatkówce – krótko skwitował Jurkiewicz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved