Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Jurkiewicz: Każdy z nas liczył na więcej

Wojciech Jurkiewicz: Każdy z nas liczył na więcej

– Zaprezentowaliśmy bardzo spokojną, pewną grę. Rundę zasadniczą zakończyliśmy jednak niestety na 10. miejscu. Taki jest sport, brutalny. Każdy z nas na pewno liczył na dużo więcej. Rzeczywistość okazała się inna. Musimy przełknąć tę gorycz porażki i walczyć dalej w meczach z Olsztynem – mówił po wygranej 3:0 z MKS-em Będzin w ostatniej kolejce rundy zasadniczej PlusLigi Wojciech Jurkiewicz.

W swoim ostatnim meczu rundy zasadniczej siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz pokonali ekipę MKS-u Będzin bez straty seta. Wygrana za trzy punkty nie poprawiła jednak sytuacji bydgoszczan w ligowej tabeli, którzy z bilansem 11 wygranych i 15 przegranych spotkań pierwszą część rozgrywek zakończyli na 10. pozycji. – Przejęliśmy inicjatywę w połowie drugiego seta i utrzymaliśmy ją już do końca. Zaprezentowaliśmy bardzo spokojną, pewną grę. To cieszy, aczkolwiek ten mecz na pewno nie zmienia całego oglądu na rundę zasadniczą w naszym wykonaniu. Zakończyliśmy ją niestety na 10. miejscu i pozostaje nam tylko walka o pozycję wyżej – mówił po spotkaniu środkowy Łuczniczki Wojciech Jurkiewicz. – Taki jest sport, brutalny. Każdy z nas na pewno liczył na dużo więcej. Rzeczywistość okazała się inna. Musimy przełknąć tę gorycz porażki i walczyć dalej w meczach z Olsztynem – dodał zawodnik.

Cieszy nas zwycięstwo 3:0 i komplet punktów – w podobnym tonie komentował z kolei drugi środkowy bydgoskiej ekipy Grzegorz  Kosok. On także jednak nie krył rozczarowania wynikiem, jaki finalnie w rundzie zasadniczej odnieśli podopieczni Piotra Makowskiego. – Zajęliśmy co prawda miejsce, z którego nie każdy z nas jest zadowolony – przyznał szczerze. – Do końca będziemy się jednak starali wywalczyć jak najlepszy rezultat, tak jak to miało miejsce w meczu z Będzinem. Nie możemy zwiesić głów. W przyszłych spotkaniach na pewno będziemy się chcieli zaprezentować najlepiej, jak potrafimy, dając z siebie wszystko, co najlepsze – zakończył Grzegorz Kosok.

Rywalizację z AZS-em Olsztyn o 9. lokatę w tabeli bydgoszczanie rozpoczną w czwartek, 14.04.

źródło: inf. własna, luczniczkabydgoszcz.pl