Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Grzyb kapitanem Trefla Gdańsk

Wojciech Grzyb kapitanem Trefla Gdańsk

fot. Klaudia Piwowarczyk

Dla Wojciecha Grzyba nadchodzące rozgrywki PlusLigi będą piątymi w szeregach Trefla Gdańsk oraz dziewiętnastymi w PlusLidze. Sezon 2018/2019 będzie jednak dla środkowego wyjątkowy, bowiem pełnić on będzie funkcję kapitana gdańskiego zespołu. 

Wojciech Grzyb w Treflu Gdańsk występuje nieprzerwanie od sezonu 2014/2015. Nadchodzące rozgrywki będą więc już jego piątymi w żółto-czarnych barwach. Wśród obecnych zawodników „gdańskich lwów” popularny „Grzybek” ma więc najdłuższy staż występów w pierwszej drużynie pod okiem trenera Andrei Anastasiego. Przypomnijmy też, że Grzyb w barwach Trefla Gdańsk wywalczył wicemistrzostwo i brązowy medal PlusLigi, dwa Puchary i Superpuchar Polski, występował także w Lidze Mistrzów. Wcześniej środkowy kapitanem drużyny był podczas swojego ostatniego sezonu w Indykpolu AZS-ie Olsztyn, a w Treflu w ubiegłych rozgrywkach często wspomagał w tej funkcji Mateusza Mikę. Decyzję o powierzeniu środkowemu roli kapitana ogłosił drużynie trener Andrea Anastasi.– Czuję się zaszczycony, że została mi powierzona taka funkcja i będę starał się jak najlepiej dbać o interesy drużyny oraz reprezentować ją m.in. podczas konferencji,czy innych wydarzeń. Od lat jestem związany z Treflem Gdańsk, znam zasady panujące w naszej szatni, wiem, jak funkcjonuje klub i jego otoczenie. Będę godnie reprezentować klub – powiedział Grzyb.

Od czasu powrotu do PlusLigi Trefl Gdańsk miał tylko trzech kapitanów. W latach 2011-2014 rolę tę pełnił Grzegorz Łomacz, a schedę po nim przejął Bartosz Gawryszewski (2014-2017). W sezonie 2017/2018 funkcję tę sprawował Mateusz Mika, a teraz czas na Wojciecha Grzyba.

 

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved