Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Grzyb: Jesteśmy na fali wznoszącej i będziemy walczyć

Wojciech Grzyb: Jesteśmy na fali wznoszącej i będziemy walczyć

fot. Katarzyna Antczak

W niedzielę 16 grudnia o godz. 14:45 Trefl Gdańsk podejmie w ERGO ARENIE zespół Cerradu Czarnych Radom. Radomianie z bilansem siedmiu zwycięstw i czterech porażek plasują się obecnie na czwartym miejscu w ligowej tabeli. – Na pewno radomianie rozgrywają bardzo dobry sezon, ale uważam, że my także jesteśmy na fali wznoszącej – mówi przed tym meczem kapitan Trefla Gdańsk, Wojciech Grzyb.

Trefl Gdańsk do starcia z Cerradem Czarnymi przystępuję po wyjazdowym meczu w Zawierciu. Ze Śląska na Pomorze gdańszczanie wrócili z jednym punktem – choć drużyna Andrei Anastasiego przegrywała w meczu już 0:2, odmieniła przebieg starcia i doprowadziła do tie-breaka. W meczu w Zawierciu nie mógł zagrać przyjmujący Nikola Mijailović, który kontuzji doznał podczas spotkania z ONICO Warszawa. Serb trenuje już z zespołem, ale na razie nie wiadomo, czy będzie mógł wystąpić w niedzielnym meczu. W Zawierciu zastąpili go Szymon Jakubiszak i Miłosz Hebda. Ten drugi zdobył 12 punktów, notując 73% skuteczności w ataku.



Zdecydowanie spodziewamy się, że Radom będzie chciał tutaj z nami wygrać – nie bez powodu jest w czubie tabeli. Na pewno rozgrywa oni bardzo dobry sezon, ale uważam, że my także jesteśmy na fali wznoszącej i będziemy walczyć, by tą szalę zwycięstwa przechylić na naszą stronę – mówi przed niedzielnym meczem kapitan Trefla Gdańsk, Wojciech Grzyb. – Na pewno jesteśmy zespołem, który potrzebuje czasu, ale uważam, że idziemy w dobrym kierunku, a w ostatnim spotkaniu udało się dobrze zastąpić nieobecność Nikoli Mijailovicia i nie była ta absencja tak mocno widoczna. Do tego gramy w swojej hali, więc prosimy kibiców o wsparcie, by z tym dopingiem wywalczyć cenne punkty – dodaje Grzyb.

źródło: sport.trefl.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved