Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Ferens: Głód gry jest ogromny

Wojciech Ferens: Głód gry jest ogromny

fot. BBTS

Przez pierwsze godziny, dni miałem najczarniejsze myśli. Po wstępnych badaniach w Olsztynie lekarz powiedział mi, że jest to ciężka kontuzja. Kolejne badania jasno wskazały, że ten sezon dla mnie się zakończył – mówi siatkarz Łuczniczki Bydgoszcz, Wojciech Ferens. – Głód gry jest ogromny, pojawia się irytacja. Jednak przy tej kontuzji najważniejsza jest chłodna głowa, nie można niczego przyspieszyć – dodaje.

Oglądanie meczu w Łuczniczce jest katorgą?

Wojciech Ferens: – Jest nieco inaczej, bo czuję emocje, atmosferę na boisku. Czuję się też cząstką tej drużyny, więc na chwilę zapominam, że mnie tam nie ma. Kiedy jestem w domowym zaciszu, jest o wiele gorzej.Pierwsze diagnozy mówiły o uszkodzeniu więzadeł krzyżowych w kolanie. Na ile potwierdziła to operacja?

– Po pierwszych badaniach usłyszałem, że mały granat wybuchł w moim kolanie, a nawet porównywano to do wypadku samochodowego. Na szczęście opatrzność nade mną czuwała i święta Bożego Narodzenia przyniosły mi super prezent. Okazało się, że w kolanie nie wydarzyło się nic strasznego. Doszło do częściowego naderwania więzadeł, więc jest o wiele lepiej, bo zachowało się wiele tkanek własnych. Uniknęliśmy też najgorszego schorzenia, które było wskazane, czyli małego złamania w kości, wgniecenia. Na szczęście okazało się, że kolano jest w całkiem dobrej kondycji. Zostało częściowo zrekonstruowane i musi zrosnąć się z przeszczepem, który miałem zrobiony. Właśnie dlatego okres wczesnej fazy rehabilitacji będzie trochę dłuższy.

A ile ma potrwać całkowity czas rehabilitacji?

– Lekarze mówią o ośmiu miesiącach, ale my sportowcy zawsze to przyspieszamy. Dla sportowców czas rekonwalescencji po więzadłach krzyżowych to pięć, sześć miesięcy.

Już w Olsztynie zdawałeś sobie sprawę, że sytuacja jest tak poważna?

– Śmiałem się, że z kontuzjami kolana w Olsztynie miałem wiele przygód, bo praktycznie w każdym sezonie jeden z zawodników miał taki uraz. Wiedziałem dokładnie, z czym się to wiąże. Pierwsze chwile po zdarzeniu nie wyglądały zbyt optymistycznie. Staw się przemieścił, a zdawałem sobie sprawę, że nie dzieje się to bez powodu. Przez pierwsze godziny, dni miałem najczarniejsze myśli. Po wstępnych badaniach w Olsztynie lekarz powiedział mi, że jest to ciężka kontuzja. Kolejne badania jasno wskazały, że ten sezon dla mnie się zakończył.

Z przyjściem do Bydgoszczy wiązałeś wielkie nadzieje, szukałeś siatkarskiego szczęścia.

– Dlatego jest to bardzo trudna sytuacja. Gdzieś szukałem siebie, miejsca, w którym mogłem spełniać rolę, o której bardzo marzyłem. Miałem ku temu duże szanse, bo takie cele stawiał przede mną trener Makowski. Wszystko szło w dobrym kierunku. Okres przygotowawczy, sparingi czy nawet pierwsze sety meczu w Olsztynie wskazywały, że jestem w formie. To pozwalało czuć mi się pewnie. Teraz marzę, żeby zostać w Bydgoszczy. Klub wobec mnie zachowuje się rewelacyjnie. Po tym poznaje się jego wielkość. Może budżet, pozycja w tabeli o tym nie świadczą, ale jesteśmy ludźmi. Czynnik ludzki zawsze musi być wysoko. Rzadko kiedy spotyka się taki zarząd, tak ciepłych i otwartych ludzi. Jest mi tu bardzo dobrze i chciałbym się w jakiś sposób odwdzięczyć, a w naszym zawodzie jedyną możliwością jest postawa na boisku.

Cały wywiad Aleksandry Kabat na stronie luczniczkabydgoszcz.pl

źródło: luczniczkabydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-01-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved