Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Wojciech Drzyzga: Rywale są bardzo wymagający

Wojciech Drzyzga: Rywale są bardzo wymagający

fot. Polsat Sport

Znamy już rywali polskich drużyn w I rundzie fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Rzeszowianie i bełchatowianie trafili na włoskie ekipy, natomiast ZAKSA zmierzy się z rosyjskim zespołem.

Polskie ekipy nie miały szczęścia w losowaniu, ponieważ trafiły na bardzo mocne zespoły w I rundzie. Asseco Resovia zmierzy się z Azimutem Modena, PGE Skra Bełchatów z Cucine Lube Civitanovą, a ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z Biełogorje Biełgorod. – Bardzo ciekawe losowanie, ale rywale dla polskich drużyn są bardzo wymagający. Na tym poziomie nie ma już słabych drużyn, choć można było trafić na łatwiejsze zespoły. Mamy „ścieżkę włoską” i „ścieżkę rosyjską”. Trzy najmocniejsze ligi rozstrzygną losy awansu między sobą. Wszystkie trzy polskie zespoły trafiły na bardzo mocnych przeciwników i tylko ZAKSĘ w starciu z drużyną z Biełgorodu widziałbym w roli faworyta. Problemem może być strata Kevina Tillie. Zobaczymy, czy dalej będą utrzymywali wysoki poziom – ocenił losowanie Wojciech Drzyzga.

Najtrudniejsze zadanie wydaje się, że będą mieli bełchatowianie, którzy staną naprzeciwko lidera włoskiej Serie A. – Cucine śpiewająco przeszło przez fazę grupową Ligi Mistrzów, idzie jak burza. Potrafi wygrywać sety, nie pozwalając przeciwnikowi na przekroczenie nawet 15 punktów – na tym poziomie to rzadkość. Juantorena i spółka to wyzwanie jak na poziomie finału. Skra późno odnalazła swój rytm w tym sezonie. Przejście Kurka do pierwszej szóstki na przyjęcie daje nadzieję na walkę w ofensywie. To są zespoły, które grają twardo, musimy mieć czym odpowiedzieć. Bez dobrego ataku i twardej gry na siatce tych zespołów się nie zatrzyma – dodał Drzyzga.Również Ryszard Bosek stwierdził, że rywale polskich ekip są bardzo wymagający. – W miarę mocne losowanie, na pewno mecze będą bardzo fajne, ale przeciwników nasze drużyny mają bardzo mocnych. W związku z tym liczymy na to, że potrzebne jest 100% zaangażowania, bo w poprzednich latach było troszeczkę łatwiej. W tym roku jest zdecydowanie trudniej, ale nie jesteśmy bez szans. Wydaje się, że to Skra ma najtrudniejsze zadanie, ponieważ ma przeciwnika, który wyraźnie i głośno mówi o tym, że chciałby wygrać Ligę Mistrzów. Zespół Cucine Lube gra bardzo dobrze, jest bardzo mocny i Skra będzie miała duży problem, ale oczywiście bełchatowianie grają coraz lepiej i nie stoją na straconej pozycji – zakończył mistrz olimpijski z 1974 roku.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved