Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Wojciech Drzyzga: Mistrzostwa świata zachęcą dziewczyny do pracy

Wojciech Drzyzga: Mistrzostwa świata zachęcą dziewczyny do pracy

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Dziewczyny mają dodatkową motywację. Wiedzą, że zagrają w mistrzostwach świata, ale jednocześnie zdają sobie sprawę z tego, gdzie są obecnie sportowo. A są dość daleko. Młode zawodniczki mają ogromną szansę. Mistrzostwa świata zachęcą je do pracy – powiedział Wojciech Drzyzga, ekspert i komentator Polsatu Sport.

Żeńska reprezentacja Polski od pewnego czasu nie występuje w mistrzostwach świata, ale zła passa zostanie przerwana, bowiem Polska wraz z Holandią będzie organizatorem czempionatu globu w 2022 roku, a dzięki temu jako gospodarz ma zapewniony udział w tym turnieju. – Dziewczyny mają dodatkową motywację. Wiedzą, że zagrają w mistrzostwach świata, ale jednocześnie zdają sobie sprawę z tego, gdzie są obecnie sportowo. A są dość daleko. Wiedzą nad czym muszą pracować. Młode zawodniczki mają ogromną szansę. Mistrzostwa świata zachęcą do pracy dziewczyny oraz sprawią, że będzie można wykorzystać pracę na dole, która jest wykonywana. Praca w Sportowych Ośrodkach Szkolnych oraz na poziomach młodzieżowych przyniesie efekt – powiedział Wojciech Drzyzga.Ostatnie sezony nie były udane dla żeńskiej reprezentacji Polski, która zaczęła się odradzać dopiero w 2017 roku, kiedy to wygrała turniej finałowy drugiej dywizji World Grand Prix, w finale pokonując Koreanki. W poprzednim roku wzięła już udział w Lidze Narodów, w której pokonała między innymi Rosjanki, Włoszki i Chinki. Wciąż jednak są to tylko cząstkowe wyniki, a przed podopiecznymi Jacka Nawrockiego spora praca do wykonania, żeby w 2022 roku odegrać ważniejszą rolę w czempionacie globu. – Dziewczyny są jeszcze w sporej zapaści. Część z nich udało się eksportować chociażby do Włoch, ale zaimportujemy je już na wyższym poziomie do naszej kadry. Pamiętamy przecież Andrzeja Niemczyka. On też wykonał pewien ruch, biorąc do kadry dziewczyny, które grały w ligach zagranicznych. Przez moment wydawało nam się, że nasza liga jest coraz bogatsza i mocniejsza, że w niej zaczynają grać gwiazdy europejskiej siatkówki, dzięki czemu nasze dziewczyny będą podnosiły swoje umiejętności. Ale tak się nie stało. Jedno pokolenie nam zniknęło, zestarzało się. A młode płynnie nie przejęło pałeczki sportowej. Powstała luka, która w sporcie jest nie do odrobienia – zaznaczył ekspert Polsatu Sport.

Nie obawia się on ani o organizację turnieju, ani o kibiców, którzy zawsze są siatkarską wizytówką Polski. Jednak aby były emocje, siatkarki muszą zagwarantować odpowiedni poziom sportowy. – Ważne będzie przygotowanie tej imprezy, a o kibiców martwić się nie musimy. Poziom sportowy zawsze dodaje dodatkowego smaczku. Na pewno dziewczyny do tych mistrzostw muszą jeszcze sporo pokazać. Będzie je motywowała gra w takim turnieju, ale jako dyscyplina będziemy mieli szansę na to, żeby odżyć. Trzeba jednak wykonać jeszcze pewne kroki – zakończył Wojciech Drzyzga.

źródło: opr. własne, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved