Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Wojciech Czapla: Najważniejszy jest awans do play-off

Wojciech Czapla: Najważniejszy jest awans do play-off

fot. azs.gliwice.pl

– Ta część sezonu była dla nas bardzo ciężka, ale pamiętajmy, że   jest to nowy zespół, który musiał się zgrać. Ja jednak cały czas wierze w tę drużynę i myślę, że  w play-off powalczymy – powiedział Wojciech Czapla, szkoleniowiec akademiczek z Gliwic.

Tylko dwa dni miały na świętowanie siatkarki AZS-u Gliwice. Już w sobotę bowiem rozegrają swój kolejny mecz, a ich przeciwnikiem będą Budowlani Toruń. Akademiczki przystąpią do tego spotkania podbudowane zwycięstwem z SMS-em Szczyrk. Na wygraną za trzy punkty gliwiczanki czekały półtora miesiąca. – Byłem optymistą przed tym meczem, bo już od kilku spotkań gramy fajną siatkówkę, i w końcu musiały dziewczyny odpalić i stało się to w tym meczu – tak skomentował tą wygraną Wojciech Czapla. Szkoleniowiec zdradził też, że jest to efekt pewnych zmian, które zostały dokonane w ustawieniu, poniekąd też wymuszonych kontuzjami trzech zawodniczek. – Ubyły nam trzy dziewczyny. Z dwoma rozwiązaliśmy kontrakty więc nie będą już brane pod uwagę.  Troszkę też zmieniliśmy taktykę, inaczej gramy w obronie i to się sprawdza zaznaczył trener AZS-u.Ostatnie dwa miesiące nie były łatwe dla drużyny. Porażki bowiem zepchnęły zespół w dolne rejony tabeli. – Ta część sezonu była dla nas bardzo ciężka, ale pamiętajmy, że   jest to nowy zespół, który musiał się zgrać. Ja jednak cały czas wierze w tę drużynę i myślę, że  w play-off powalczymy – przekonuje Wojciech Czapla. SMS Szczyrk to w tym sezonie czołowa drużyna ligi. Przed meczem z AZS-em zespół ten plasował się na czwartym miejscu. Tym bardziej więc cieszy zwycięstwo za trzy punkty. – W tych ostatnich spotkaniach zawsze czegoś  nam brakowało, ale te pojedyncze punkty zdobywaliśmy  z dobrymi zespołami. To też cieszy i pokazuje, że potrafimy z nimi rywalizować. Teraz dla nas najważniejsze jest dostać się do play-off – podkreślił szkoleniowiec.

Budowlalni to najsłabsza drużyna w I lidze. Na koncie torunianek są zaledwie cztery punkty. W Gliwicach jednak nikt nie lekceważy zespołu z grodu Kopernika. – Drużyna miała tylko dwa dni na świętowanie. Już w czwartek będziemy trenować, a w piątek wyjedziemy na mecz. Mimo że torunianki to  outsider, to czeka nas trudny mecz. Na pewno także one chcą zamknąć rok zwycięstwem, ale liczę że nam się to uda i wrócimy do Gliwic z trzema punktami – zakończył WojciechCzapla.

 

źródło: azs.gliwice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved