Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Z Włoszkami o uniknięcie Rosji w 1/8 finału

Z Włoszkami o uniknięcie Rosji w 1/8 finału

fot. Michał Szymański

Przed ostatnią partą spotkań wciąż możliwe są trzy scenariusze jeśli chodzi o rywala Polek w 1/8 finału. O wszystkim zdecydują wyniki dwóch spotkań – biało-czerwonych z Włoszkami w Łodzi oraz Słowacji z Rosją w Bratysławie. Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego zmierzą się z Rosją, Niemcami lub Hiszpanią, chociaż aby zaistniałą ta trzecia opcja, musiałyby pokonać za trzy punkty reprezentację Włoch.

Kibice reprezentacji Polski już zastanawiają się, na kogo biało-czerwone mogą trafić w 1/8 finału. Wiadomo, że zgodnie z regulaminem turnieju „polska” grupa łączy się z grupą D, która swoje mecze rozgrywa w Bratysławie. Regulamin przewiduje również, że gospodarze grup nie mogą na siebie trafić w 1/8 finału, tak więc podopieczne trenera Jacka Nawrockiego z pewnością nie trafią na Słowację.Grupę D wygrała już reprezentacja Niemiec, która ma komplet punktów na swoim koncie. O drugie miejsce w czwartek zagrają Rosja ze Słowacją, a czwarta będzie Hiszpania. Dla biało-czerwonych oznacza to tyle, że zajmując 2. lub 3. miejsce w grupie, w 1/8 trafią na reprezentację Rosji, chyba że… Słowacja pokona Rosję.

W grupie B sytuacja wygląda następująco – Włoszki mają komplet zwycięstw, po jednej porażce mają Polki i Belgijki, które jednak już rozegrały wszystkie swoje spotkania. Żaden z tych zespołów nie może się znaleźć na 4. miejscu, jednak ich ostateczna kolejność zależy od wyniku meczu Polska – Włochy. Zwycięstwo Italii daje im pierwsze miejsce w grupie i Hiszpanię za rywala w 1/8 finału. Polki wówczas kończą rozgrywki grupowe na 3. miejscu. Jeśli Rosjanki pokonają Słowację, to one będą rywalkami biało-czerwonych, jeśli wygra Słowacja, to Polki zmierzą się z… Niemkami.

Również wygrana Polek 3:2 daje pierwsze pierwsze miejsce Włoszkom, a biało-czerwone wskoczą wówczas na 2. miejsce w grupie. Wówczas możliwe są dwa scenariusze. Jeśli Rosjanki pokonają Słowację, to Polki zagrają… z Hiszpanią. Jeśli Rosjanki przegrają, to właśnie one przyjadą do Łodzi na niedzielny mecz z naszą reprezentacją. Jeśli podopieczne trenera Nawrockiego pokonają Włoszki za trzy punkty, wówczas zajmą pierwsze miejsce w grupie i ich rywalkami będą Hiszpanki.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved