Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Włoski szkoleniowiec poprowadzi reprezentację Egiptu

Włoski szkoleniowiec poprowadzi reprezentację Egiptu

fot. FIVB

Były trener m.in reprezentacji Portugalii i Słowacji, mający za sobą niemałe doświadczenie w prowadzeniu zespołów włoskiej Serie A, ligi greckiej czy tureckiej – Flavio Gulinelli – zostanie nowym trenerem reprezentacji Egiptu. Aktualnie prowadzący włoską Molfettę Gulinelli swojej ostatniej przygody z kadrą narodową nie może zaliczyć do udanych. Po falstarcie Słowaków i przegranym Final Four III dywizji Ligi Światowej w Bratysławie szkoleniowiec stracił posadę na rzecz innego Włocha (Alberto Giulianiego).

Doniesienia o możliwym objęciu kolejnej kadry narodowej przez Flavio Gulinellego pojawiały się od jakiegoś czasu. Dla doświadczonego szkoleniowca łączenie pracy w klubie z prowadzeniem reprezentacji nigdy nie stanowiło większego problemu. Tak było, kiedy pracując we włoskim Cuneo, szkoleniowiec rozpoczął współpracę z reprezentacją Portugalii czy też w ostatnich latach, w których Włoch łączył funkcję trenera Galatasaray Stambuł i reprezentacji Słowacji.

Jak informują zagraniczne media, w najbliższych dniach Włoch ma oficjalnie przyjąć nominację na trenera reprezentacji narodowej Egiptu. Będzie to czwarta reprezentacja prowadzona przez Gulinellego jako pierwszego szkoleniowca. W poprzednich latach, ze zmiennym szczęściem, Włoch próbował swoich możliwości, prowadząc kadry Austrii (2009 r.), Portugalii (2012-2013) czy Słowacji (2013-2015). Ostatnim turniejem Słowaków pod wodzą Gulinellego był wspomniany turniej finałowy III dywizji Ligi Światowej w Bratysławie. To właśnie w  tych rozgrywkach nasi południowi sąsiedzi rywalizowali z Egiptem, ulegając mu 1:3 w walce o finał.źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved