Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Włosi odwołali rozgrywki młodzieżowe

Włosi odwołali rozgrywki młodzieżowe

fot. fivb-org

Włoska federacja postanowiła, że wszystkie zaplanowane na szczeblu krajowym mistrzostwa młodzieżowe w siatkówce zostają odwołane. Działacze długo zwlekali z podjęciem tej decyzji, biorąc pod uwagę sytuację w Italii, ale wydaje się że nie mogła być ona inna.

Związek przyznaje, że jest to rozwiązanie bardzo bolesne, ale podkreśla że na tę chwilę to jedyne odpowiedzialne postanowienie, które można było podjąć. Odwołane zostały wszystkie mistrzostwa oraz rozgrywki Kinder. Zarządzenie dotyczy zarówno wszelkich zawodów zaplanowanych w halach, jak i turniejów na plaży.Jednocześnie włodarze włoskiej siatkówki zapewniają, że jeżeli sytuacja związana z epidemią ulegnie poprawie i ponownie będzie można rozgrywać mecze, to związek zrobi wszystko, aby umożliwić dokończenie rywalizacji na szczeblach regionalnych. Federacja dodaje jednocześnie, że już pracuje nad systemem rozgrywek, które mają się odbyć w przyszłym sezonie, tak aby były one jak najatrakcyjniejsze i wynagrodziły tegoroczne kłopoty,

Włoski związek wyraził również przekonanie, że stara się robić wszystko, aby zachować się w obecnej sytuacji odpowiedzialnie i wspomóc władze krajowe w mobilizacji do przestrzegania zarządzeń w temacie epidemii. Zachęca wszystkich, aby się do nich stosowali.

 

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved