Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włosi kuszą Gardiniego

Włosi kuszą Gardiniego

Świeżo upieczony mistrz Polski i zdobywca krajowego pucharu Andrea Gardini może pożegnać się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Jak poinformował włoski dziennikarz Gian Luca Pasini szkoleniowiec może przenieść się do ojczyzny.

Trener Andrea Gardini przed objęciem posady w ZAKSIE w latach 2014-2017 prowadził AZS Olsztyn. Jako zawodnik Gardini siedem razy z klubami włoskimi zdobył tytuł mistrza Włoch. Trzykrotnie zdobył mistrzostwo świata oraz czterorotnie mistrzostwo Europy, sześciokrotnie wygrał Ligę Światową. Ma na swoim koncie także srebrny i brązowy medal na igrzyskach olimpijskich.

Gardini zgarnął w tym sezonie wszystko. Rozpoczął od Pucharu Polski, w którym jego podopieczni pokonali Jastrzębski Węgiel. W finale PlusLigi Onico Warszawa musiało uznać wyższość ekipy z Kędzierzyna-Koźla.  Był to pierwszy i prawdopodobnie ostatni tytuł mistrzowski Gardiniego w kraju nad Wisłą. Według dziennikarza La Gazetta dello Sport Włoch ma przenieść się do Piacenzy. To ekipa, która dopiero awansowała do Serie A1. Beniaminek nie ma więc zbyt wiele czasu, by wzmocnić skład przed rywalizacją w jednej z najsilniejszej lig świata.

źródło: Polsat Sport