Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Włodzimierz Sadalski: Zobaczymy wielkie wydarzenie siatkarskie

Włodzimierz Sadalski: Zobaczymy wielkie wydarzenie siatkarskie

Już dzisiaj czeka nas stracie gigantów. Asseco Resovia Rzeszów zmierzy się bowiem z PGE Skrą Bełchatów. Obie drużyny w tym sezonie ponownie walczą o mistrzostwo Polski, dlatego to starcie dla obu ekip będzie bardzo ważne.

Rzeszowianie w ostatnim czasie nie są w najlepszej formie. Porażki w Pucharze Polski i Lidze Mistrzów spowodowały, że w rzeszowskiej ekipie rośnie napięcie i presja wyniku. – Na pewno mają nad czym pracować. Wiem z własnego doświadczenia trenerskiego, że gdy drużyna wpada w spiralę porażek, to bardzo trudno się z niej wydostać. Z drugiej strony kiedy z niej się wyrwać, jak nie w sobotę. Pokonanie bardzo groźnego rywala może dać bardzo mocny impuls do pójścia w górę – powiedział Dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia w Polskim Związku Piłki Siatkowej Włodzimierz Sadalski.

Stracie rzeszowian z bełchatowianami zawsze wzbudza wśród kibiców dużo emocji. Hala wypełniona kibicami to może być atut właśnie gospodarzy, czyli Asseco Resovii. Porażka jednej z drużyn może być natomiast bardzo bolesna i bez wątpienia wpłynie na ostateczne rozstrzygnięcia w PlusLidze. – Na pewno mają nad czym pracować – mówi Dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia w Polskim Związku Piłki Siatkowej Włodzimierz Sadalski. – Wiem z własnego doświadczenia trenerskiego, że gdy drużyna wpada w spiralę porażek, to bardzo trudno się z niej wydostać. Z drugiej strony kiedy z niej się wyrwać, jak nie w sobotę. Pokonanie bardzo groźnego rywala może dać bardzo mocny impuls do pójścia w górę – dodał Sadalski.Bardzo dobre wspomnienia z przeszłości ze spotkań w Rzeszowie mają bełchatowianie. W sezonie 2011/2012 Skra pokonała w półfinale Polski właśnie rzeszowian, przy pełnym wsparciu kibiców rzeszowskiej ekipy. Wówczas drużyna z Bełchatowa właśnie w Rzeszowie wywalczyła szósty Puchar Polski.

Bez wątpienia kibice zgromadzeni w hali na Podpromiu mogą liczyć na widowisko pełne zwrotów akcji i spektakularnych ataków oraz obron. Obie drużyny bowiem są naszpikowane gwiazdami światowego formatu. – Na pewno w składach obu zespołów mamy wielu znakomitych zawodników, reprezentantów kilku krajów, którzy gwarantują, że zobaczymy wielkie wydarzenie siatkarskie. Publiczność w Rzeszowie jest wymagająca i jak sądzę, oba zespoły sprostają jej oczekiwaniom oraz widzom oglądającym relację w telewizji – zakończył Włodzimierz Sadalski.

Kto będzie mistrzem Polski w 2017 roku?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-01-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved