Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Włodzimierz Sadalski: Musimy być gotowi na każdy scenariusz

Włodzimierz Sadalski: Musimy być gotowi na każdy scenariusz

fot. Klaudia Piwowarczyk

Pandemia koronowirusa paraliżuje życie na całym świecie. Zmienia plany i nawyki. Jest to moment próby dla wszystkich. Także dla siatkówki. Co dzieje się z naszą reprezentacją w tak trudnych chwilach? Czy Polski Związek Piłki Siatkowej jest gotowy na przyszłość stojącą pod znakiem zapytania? – Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Europejska federacja zawiesiła do odwołania wszystkie organizowane przez nią imprezy. Wiemy już o przesunięciu Ligi Narodów na terminy po igrzyskach w Tokio – mówi Włodzimierz Sadalski, dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia PZPS.

Jak wygląda koronarzeczywistość?



Włodzimierz Sadalski:Dostosowujemy się do obecnej, bardzo trudnej i dramatycznej sytuacji. Zgodnie z zaleceniami pracownicy związku pracują zdalnie. Obecności w budynku i na spotkaniach ograniczamy do niezbędnego minimum. Zdajemy sobie sprawę z niebezpieczeństw i staramy się nie potęgować ryzyka. Ale pracować trzeba.

Macie nad czym pracować. Wiele się dzieje. Kibiców najbardziej interesuje co wydarzy się tego lata w reprezentacyjnej siatkówce. I czy cokolwiek się wydarzy?

– Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Europejska federacja zawiesiła do odwołania wszystkie organizowane przez nią imprezy. Wiemy już o przesunięciu Ligi Narodów na terminy po igrzyskach w Tokio.

Które się odbędą?

Tego też nie możemy być pewni. Organizatorzy są optymistami i nie dopuszczają zmiany terminu lub odwołania, ale wiemy że los nie leży tylko w naszych rękach. Nie siląc się na prognozy staramy się zaplanować różne scenariusze. O ile z kadrą żeńską jest nieco mniejszy kłopot, bo czekamy na decyzje związane z VNL, to na ten moment rozpatrujemy wariant wyjazdu do Japonii kadry męskiej.

Jak wygląda praca nad teoretycznym kalendarzem?

– Jesteśmy w stałym kontakcie z trenerem Vitalem Heynenem, który przesłał nam swoją wstępną propozycję. Po konsultacjach na szczeblu władz PZPS przychyliliśmy się do większości spraw zawartych w projekcie. Nasze stanowisko przedstawiliśmy trenerowi dzisiaj w południe. Czekamy na jego odpowiedź. Kolejne spotkanie zaplanowane jest na piątek. Zobaczymy, co do tego czasu się wydarzy.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved