Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Włocławek niemalże gotowy na World Grand Prix

Włocławek niemalże gotowy na World Grand Prix

fot. archiwum

Jeszcze kilka tygodni dzieli nas od momentu, w którym Włocławek stanie się stolicą polskiej kobiecej siatkówki podczas zmagań World Grand Prix. – To będzie największa impreza sportowa o randze światowej, takiej jeszcze u nas nie było – powiedział prezydent miasta, Marek Wojtkowski. – Bardzo się cieszę, że nasza odmłodzona i przebudowywana reprezentacja Polski prowadzona przez Jacka Nawrockiego będzie miała przyjemność grać w nowoczesnej hali – dodał Paweł Papke.

Rywalkami polskich siatkarek będą Argentynki, Kenijki i Portorykanki. – To będzie największa impreza sportowa we Włocławku o randze światowej, takiej jeszcze u nas nie było. Transmisje Polsatu Sport będą przekazywane nie tylko do Polski, ale także do wielu krajów Europy i świata, co mnie jako prezydenta miasta szczególnie cieszy. Transmisje będą poprzedzone spotami reklamowymi poświęconymi Włocławkowi i trudno wyobrazić sobie lepszą promocję niż promocję poprzez sport – powiedział Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka. – Wspólnymi siłami zorganizujemy specjalną strefę kibica, w której na telebimie zobaczyć będzie można rywalizację w Hali Mistrzów, a ostatniego dnia turnieju dodatkowa atrakcja, czyli mecz piłkarskiej reprezentacji w mistrzostwach Europy rozgrywanych we Francji [z Irlandią Północną – przyp. red.] – dodał.Jedną z zawodniczek, która może zagrać w World Grand Prix, jest rozgrywająca Marlena Pleśnierowicz, która ma za sobą debiutancki sezon w Orlen Lidze. Czy ten eksperyment się uda? – Bardzo się cieszę, że nasza odmłodzona i przebudowywana reprezentacja Polski prowadzona przez Jacka Nawrockiego będzie miała przyjemność grać w nowoczesnej hali – mówił Paweł Papke, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej podczas uroczystego parafowania umowy z gospodarzem Włocławka. – Bardzo dziękuję panu prezydentowi, jego współpracownikom za przychylność i zaangażowanie w promowanie siatkówki. Nie ukrywam, że znam prezydenta z prac sejmu poprzedniej kadencji. Graliśmy razem w piłkę nożną. Wiem, że pan prezydent jest też wielkim fanem koszykówki, tym bardziej cieszę się, że zdołałem go przekonać również do siatkówki, bo pan prezydent jest po prostu człowiekiem sportu – dodał szef siatkarskiej centrali.

Co ciekawe, bilety na jeden dzień zmagań we Włocławku kosztują od 10 do 25 złotych. Karnet na 3 dni to wydatek od 20 do 50 zł, co przy biletach na Ligę Światową wydaje się kwotą niską.

Czytaj więcej w Gazecie Pomorskiej

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Grand Prix, siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved