Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Włocławek areną zmagań World Grand Prix

Włocławek areną zmagań World Grand Prix

fot. Tomasz Tadrała

Od 10 do 12 czerwca we Włocławku będzie rozgrywany turniej fazy grupowej FIVB World Grand Prix, odpowiednik męskiej Ligi Światowej. Będzie to jeden z dwóch turniejów (wcześniej zostanie rozegrany w Zielonej Górze w dniach 3-5 czerwca), który w ramach fazy grupowej FIVB World Grand Prix zostanie przeprowadzony w Polsce. Trzy najlepsze zespoły z eliminacji i gospodarz zagrają w finale w Bułgarii. Impreza ta określana jest mianem preludium do olimpijskich rozgrywek w Brazylii, w których zabraknie niestety polskiej reprezentacji pań.

W czerwcu jedną z aren zmagań pań w World Grand Prix stanie się Włocławek. Właśnie tam oprócz reprezentacji Polski prowadzonej przez Jacka Nawrockiego (który sam grał w przeszłości w tym mieście w siatkówkę) wystąpią zawodniczki drużyn z Argentyny, Kenii i Portoryko. Ma być to okazja dla biało-czerwonych do powetowania sobie niepowodzenia w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Rio i finalnego zakończenia rozważań na temat kryzysu polskiej siatkówki kobiecej. Niemniej szkoleniowiec kadry zapowiedział, że z różnych względów możliwe jest stworzenie ekipy narodowej na nowo w nieco odmłodzonym i odświeżonym kształcie.Warto dodać, że II dywizja FIVB World Grand Prix 2016 składa się z ośmiu zespołów, a oprócz Polski zagrają w niej ekipy z Dominikany, Argentyny, Czech, Portoryko, Kanady, Bułgarii, a także zwycięska drużyna III dywizji z roku 2015, czyli Kenia.

Faza grupowa (runda preliminarna) II i III dywizji składa się z dwóch turniejów, w których występują po cztery drużyny, rozgrywanych w dwa kolejne weekendy (w sumie cztery grupy/turnieje). Trzeci weekend rozgrywek to już finałowe zmagania dywizji również z udziałem czterech drużyn: gospodarzy oraz trzech najlepszych ekip z poprzednich dwóch tygodni.

Tegoroczne rozgrywki FIVB World Grand Prix będą bezpośrednią rozgrzewką przed igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro 2016. Faza grupowa Grand Prix siatkarek rozegrana zostanie w dniach od 3 do 12 czerwca. Finały dywizji II odbędą się w dniach od 18 do 19 czerwca w Bułgarii.

źródło: wloclawek.naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved