Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Włochy prawdopodobnie dołączą jako trzeci organizator MŚ siatkarzy

Włochy prawdopodobnie dołączą jako trzeci organizator MŚ siatkarzy

fot. Michał Szymański

Wszystko wskazuje, że Polska i Słowenia nie będą jedynymi organizatorami mistrzostw świata siatkarzy. Według „La Gazzetta dello Sport” FIVB jest w trakcie rozmów z włoską federacją. Mistrzostwa świata rozpoczną się 26 sierpnia i potrwają do 11 września. Polska zagra w grupie C z USA, Meksykiem i Bułgarią.

Po ataku rosyjskich wojsk na Ukrainę światowa centrala zdecydowała się zabrać Rosjanom prawo do organizacji czempionatu globu. Długo trzeba było czekać na ogłoszenie zastępstwa. Ostatecznie to Polska wraz ze Słowenią zorganizują mundial.Tuż po podaniu oficjalnej informacji pojawiły się jednak pogłoski, że do tego grona może dołączyć kolejny kraj. – To w gestii FIVB. Nie wykluczamy, że turniej zorganizujemy wyłącznie ze Słowenią. Jesteśmy głównym współorganizatorem i mamy jasno określone to, co po naszej stronie – mówił dla TVPSPORT.PL rzecznik PZPS Mariusz Szyszko.

Okazuje się, że w zaawansowanej fazie są rozmowy Włochów z FIVB. To właśnie ich wymieniało się jako głównych rywalki Polaków w walce o możliwość goszczenia turnieju. W Italii (a także w Bułgarii) odbyły się poprzednie mistrzostwa świata. „Projekt zakłada, że reprezentacja Włoch będzie grała u siebie. Polska i Słowenia już powiedziały „tak”. Nasza kadra miałaby w takim przypadku dużo łatwiejszą logistykę, przynajmniej do ćwierćfinału, a dodatkowo wsparcie publiczności. Negocjacje między włoską federacją a FIVB trwają” – podał Gian Luka Pasini.

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-04-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę