Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy M: Zwycięstwa czołówki tabeli, druga wygrana zespołu Włodarczyka

Włochy M: Zwycięstwa czołówki tabeli, druga wygrana zespołu Włodarczyka

W 23. kolejce włoskiej Serie A drużyny z czołówki tabeli wygrały swoje mecze. Trzy punkty na swoim koncie zapisały zespoły z Trentino, Civitanovej oraz lider z Perugi. Niespodziewanie swój mecz przegrał Azimut Modena, za to z drugiego zwycięstwa w tym sezonie cieszył się Wojciech Włodarczyk i jego zespół. W „polskim” meczu Vibo Valentia z Michałem Kędzierskim w składzie okazało się lepsze od Globo Banca Sora Damiana Domagały.

W 23. kolejce włoskiej Serie A po raz dwudziesty zwycięstwo odniósł lider tabeli, Sir Safety Perugia. Do zwycięstwa w wyjazdowym meczu z Consar Ravenna po raz kolejny poprowadził zespół z Perugi Wilfredo Leon. Kubańczyk z polskim paszportem zdobył w tym spotkaniu 20 punktów, atakując z 75% skutecznością. Sir Safety wygrał wszystkie trzy sety i nadal ma trzy punkty przewagi nad Itasem Trentino.

Zespół z Trydentu w niedzielę również zainkasował trzy punkty w wyjazdowym meczu w Mediolanie. W pierwszym secie lepszy dość niespodziewanie okazał się zespół Revivo Milano, w którym świetnie spisywał się Nimir Abdel-Aziz. W kolejnych trzech setach dominowali jednak już siatkarze Trentino i to oni zeszli z boiska jako zwycięzcy. Najwięcej punktów dla przyjezdnych zdobyli Aaron Russell (19) oraz Luca Vettori (15).

Z trzech punktów cieszył się również trzeci w tabeli zespół Cucine Lube Civitanova, który pokonał na wyjeździe Top Volley Latina 3:0. Zespół Cucine Lube do wygranej poprowadzili Yoandy Leal (15 pkt.) oraz Osmany Juantorena (12 pkt.). Podopieczni trenera Ferdinando De Giorgiego nadal mają cztery punkty straty do lidera i jeden do swoich rywali z Trydentu.

Szansę na umocnienie się na 4. pozycji wobec porażki zespołu z Mediolanu zaprzepaścił Azimut Modena. Zespół Bartosza Bednorza dość niespodziewanie uległ 1:3 we własnej hali Vero Volley Monza. Przyjezdnych do wygranej poprowadził Paul Buchegger, który zapisał na swoim koncie 20 punktów. 15 punktów zdobyli w tym meczu Donovan Dzavoronok i Iacopo Botto. W zespole gospodarzy najskuteczniejszy był Tine Urnaut, który miał na swoim koncie 19 punktów. Bartosz Bednorz zdobył 8 punktów atakiem przy 42$ skuteczności. Dołożył do tego punkt blokiem i jednego asa serwisowego.

W „polskim” meczu pomiędzy Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia a Globo Banca Sora górą był zespół gości. Drużyna Michała Kędzierskiego i Karola Rawiaka wygrała 3:1 i awansowała na 10. miejsce w tabeli. Pierwsze skrzypce w zwycięskim zespole grał Dusan Petković, który zdobył w tym meczu 25 punktów. Michał Kędzierski, który rozegrał całe spotkanie, zdobył 4 punkty kończąc trzy ataki z czterech i dokładając do tego jednego asa serwisowego. Karol Rawiak nie wszedł na boisko. W zespole gospodarzy Damian Domagała wchodził z ławki rezerwowych w drugim i czwartym secie. Polak skończył trzy ze swoich pięciu ataków i popisał się jednym blokiem punktowym.

Drugie zwycięstwo w tym sezonie odniósł ostatni zespół w tabeli, BCC Castellana Grotte, który pokonał po tie-breaku Emma Villas Siena. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Mojtaba Mirzajanpour (21), a Wojciech Włodarczyk zakończył mecz z 19 punktami na koncie. Polski przyjmujący zdobył 17 punktów atakiem (przy 48% skuteczności) oraz jeden punkt blokiem. W przyjęciu Włodarczyk zanotował 71% pozytywnego i 32% dokładnego. Zespół BCC Castellana Grotte wciąż ma 4 punkty straty do swojego niedzielnego rywala.

W ostatnim meczu 23. kolejki Kioene Padova wygrał z zespołem Calcedonia Verona 3:0, zmniejszając stratę do rywala do 2 punktów. Oba zespoły mają już zapewnione miejsce w play-off. W niedzielnym spotkaniu gospodarzy do wygranej poprowadził Maurice Torres, który zdobył 17 punktów.