Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy M: Świetne występy Polaków, Modena górą w spotkaniu na szczycie

Włochy M: Świetne występy Polaków, Modena górą w spotkaniu na szczycie

W 19 kolejce włoskiej Serie A mogliśmy oglądać „polski” mecz na szczycie pomiędzy Leo Shoes Modena, a Cucine Lube Civitanova. W nim lepszy okazał się zespół Bartosza Bednorza, który zwyciężył 3:1, mimo wyraźnej przegranej w pierwszym secie. Drugim najciekawszym meczem, wydawał się być pojedynek Trentino z ekipą z Mediolanu, ale w nim nie doszło do niespodzianki. Wilfredo Leon po raz kolejny poprowadził Perugię do zwycięstwa, awansowała ona na pozycję lidera, a Bartosz Kurek rozegrał bardzo dobre spotkanie, w którym jego Monza zwyciężyła i awansowała na miejsce premiowane awansem do fazy play-off.

W hicie kolejki Leo Shoes Modena pokonała Cucine Lube Civitanova 3:1. Pierwszy set należał do gości, którzy narzucili swój rytm gry i sprawiali swoją zagrywką sporo problemów gospodarzom. Modena nie była w stanie odpowiedzieć na tak wysoki poziom gry siatkarzy Ferdinando de Giorgiego. Wszystko zmieniło się w drugim secie od stanu 11:11. Od tamtej pory zespół z Modeny zmienił swoje oblicze. Podopieczni Andrei Gianiego wzmocnili zagrywkę dokładając kolejne asy serwisowe, popełniając przy tym mniej błędów niż w pierwszym secie. Micah Christenson skutecznie rozrzucał blok rywali, wykorzystując przy tym swoich atakujących praktycznie po równo. Trzeci set był koncertem gospodarzy, którzy od początku zdominowali rywali i do końca nie pozwolili zbliżyć się im choćby na jeden punkt. W ostatniej partii doszło do najciekawszych zdarzeń. Było sporo dyskusji z sędziami, którzy popełniali błędy i przez to Modena wybijała się z równowagi. Momentami Lube zbliżało się do rywali i w końcówce było już 22:21 dla Modeny, ale wtedy sprawy w swoje ręce wziął Bartosz Bednorz, który popisał się asem serwisowym i przypieczętował zwycięstwo swojego zespołu. Polski przyjmujący był najlepiej punktującym zawodnikiem w swoim zespole i zdobył 17 „oczek”. Atakował na poziomie 48% skuteczności, zdobywając 14 punktów atakiem, 2 zagrywką i 1 blokiem. Niezły mecz w barwach Lube rozegrał Mateusz Bieniek, który zdobył 9 punktów, w tym 7 atakiem przy 58% skuteczności i dołożył po jednym asie serwisowym i skutecznym bloku.

Od sporego zaskoczenia rozpoczął się mecz pomiędzy Vibo Valentią, a Perugią. Podopieczni Vitala Heynena przespali nieco początek meczu, a gospodarze prowadzeni przez dobrze dysponowanego Neto Aboubacara zwyciężyli w pierwszym secie do 22. Od drugiej partii jednak goście się obudzili, a sprawy w swoje ręcę wziął Wilfredo Leon. Polski przyjmujący zdobył 21 punktów, w tym 20 atakiem przy fenomenalnej skuteczności 74% i jeden zagrywką. Dodatkowo Polak został wybrany MVP tego spotkania. Warto wspomnieć też o niecodziennej sytuacji w czwartym secie. Perugia jako zespół w ostatnim secie tego meczu atakowała na kosmicznym poziomie 95% skuteczności. Z taką grą goście nie mogli wypuścić zwycięstwa z rąk i awansowali na pozycję lidera w ligowej tabeli, wykorzystując tym samym potknięcie Lube.

W meczu, który decydował o czwartej pozycji w tabeli Itas Diatec Trentino pokonało Allianz Milano 3:1. W pierwszym secie przyjezdni z Mediolanu pewnie zwyciężyli. Od drugiego seta do głosu doszli jednak faworyci z Trentino, którzy wygrywali w kolejnych trzech setach, mimo oporu jaki stawiali przyjezdni. Sety rozgrywane przez gospodarzy były rozstrzygane w końcówce, a do zwycięstwa poprowadził ich Uros Kovacević, zdobywca 12 punktów, przy 77% skuteczności w ataku.

Kioene Padova pokonała na wyjeździe Calzedonię Verona 3:0. Liderem gości był Fernando Hernandez, zdobywca 15 punktów, który został wybrany MVP tego spotkania. Bartłomiej Kluth pojawił się na boisku w drugim secie, ale była to chwilowa zmiana, przy której Polak nie dopisał do swojego dorobku żadnej zdobyczy punktowej.

Vero Volley Monza pokonała 3:1 Gal Sales Piacenza. Było to bardzo istotne spotkanie w kontekście walki o awans do fazy play-off, ponieważ przed spotkaniem obie drużyny miały po 18 punktów w ligowej tabeli. Mecz był bardzo wyrównany i każdy z czterech setów rozstrzygał się w samej końcówce. Decydująca dla losów spotkania okazała się trzecia partia, w której zespół z Piacenzy prowadził już 22-17, aby ostatecznie przegrać tego seta do 29. Bohaterem meczu został Bartosz Kurek, który był najlepiej punktującym zawodnikiem w meczu. Polak zdobył 25 punktów i dodatkowo zakończył najważniejszą akcję tego spotkania, gdy w kontrataku przy piłce meczowej obił blok rywali.