Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy M: Sir Safety Perugia nadal na czele, zacięty mecz ekipy Bednorza

Włochy M: Sir Safety Perugia nadal na czele, zacięty mecz ekipy Bednorza

Zdecydowanie najciekawiej było w pojedynku w Padwie, gdzie miejscowe Kioene podejmowało zespół z Modeny. Ostatecznie drużyna z Bartoszem Bednorzem w składzie triumfowała 3:2. Komplet punktów wywalczył Sir Safety Perugia, który pokonała Vibo Valentię Damiana Domagały 3:0, natomiast Castellana Grotte Wojciecha Włodarczyka ponownie musiała uznać wyższość rywali.

Dopiero w tie-breaku zakończył się pojedynek Kioene Padwy z Azimutem Leo Shoes Modena. Już pierwsza partia pokazała, że będzie to zacięty pojedynek, w niej 25:33 triumfowali gospodarze. W drugiej odsłonie szalę zwycięstwa w wyrównanej końcówce przechylili na swoją korzyść gracze z Modeny i chociaż poszli za ciosem w trzeciej części meczu, to rywale doprowadzili do piątego seta. Ten okazał się wyjątkowo zacięty, choć to gospodarze mieli wysokie prowadzenie 12:8. Ostatecznie 22:20 triumfowali goście. MVP spotkania wybrany został Tine Urnaut, który zdobył 18 oczek. 25 punktów wywalczył Ivan Zaystev, a całe spotkanie rozegrał Bartosz Bednorz. Polski przyjmujący wywalczył 15 punktów. Miał 58-procentową skuteczność w ataku i choć w przyjęciu radził sobie gorzej, był jednym z najczęściej zagrywających graczy.

Z boiska ponownie pokonani zeszli siatkarze BCC Castellany Grotte, którzy tym razem musieli uznać wyższość Consar Rawenny. Zespół Castellany lepszy był tylko w pierwszym secie, swoje szanse miał także w trzeciej odsłonie, ale przegrał w grze na przewagi 28:30. Wojciech Włodarczyk zakończył mecz z dorobkiem 12 oczek. W ataku skończył 10 z 31 piłek, był najbardziej ostrzeliwanym graczem w przyjęciu, bowiem zagrywkę odbierał aż 35 razy. Jego zespół z dorobkiem 6 punktów zamyka klasyfikację Serie A.

Szybko, łatwo i przyjemnie swój mecz wygrali siatkarze Sir Safety Perugia, którzy przed własną publicznością nie stracili ani jednego seta w pojedynku z Callipo Vibo Valentia. Wilfredo Leon zapisał na swoim koncie 12 oczek, do 8 w ofensywie dołożył 3 asy serwisowe oraz blok. W drużynie Vibo Valentii Damian Domagała wszedł na zmianę w trzecim secie i z 6 akcji punktem zakończył 2. Jego ekipa plasuje się na 10. pozycji w ligowej klasyfikacji, natomiast Perugia lideruje tabeli.

W pozostałych meczach Itas Trentino bez żadnych problemów rozprawił się z Top Volley Latina, w żadnym z setów nie pozwalając rywalom na zdobycie nawet 20 punktów. W podobnym stylu swój mecz wygrali siatkarze Cucine Lube Civitanova, którzy z kwitkiem odprawili Vero Volley Monza i znajdują się na ostatnim stopniu podium ligowej tabeli. Ciekawy pojedynek rozegrali zawodnicy Calezdonii Werona, którzy 3:1 pokonali Emma Villas Siena. Pojedynek pomiędzy Revivre Milano i Globo Bancą Sora Michała Kędzierskiego odbędzie się dopiero w środę.