Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy M: Pierwsze ćwierćfinały dla gospodarzy

Włochy M: Pierwsze ćwierćfinały dla gospodarzy

fot. Modena Volley

W lidze włoskiej siatkarzy rozpoczęła się runda ćwierćfinałowa, której większość spotkań kończyła się w minimalnej liczbie setów. W taki sposób wygrali siatkarze Sir Safety Conad Perugia, Azimutu Leo Shoes Modena oraz Itasu Trentino. Długie pięciosetowe starcie rozegrali natomiast zawodnicy Cucine Lube Civitanova i Calzedonia Verona. W tym meczu lepsi okazali się najbliżsi rywale PGE Skry.

Leon i spółka z drużyną z Monzy mieli problem jedynie w pierwszej odsłonie, która przez długi czas nie mogła dobiec końca. Wpływ na to miały pojedyncze akcje w bloku gości, a przede wszystkim błędy gospodarzy. Tylko zagrywką w tym secie oddali oni rywalom 9 punktów, dodatkowe pięć pomyłek w ataku sprawiły, że set premierowy trwał 36 minut. W kolejnych setach siatkarze z Perugi szanowali bardziej piłkę i skuteczniej atakowali. W tym elemencie zupełnie nie radzili sobie z kolei rywale. Miejscowi dołożyli też lepszą grę na siatce, a dobre bloki pozwoliły im budować przewagę. Gracze Volero nie potrafili odnaleźć się na boisku i nie podjęli już walki z przeciwnikami. Gra w zespole z Perugii opierała się głównie na dwójce Leon/Atanasijević i to oni zdobywali kolejno 15 i 13 punktów. Dorobek punktowy przyjezdnych nie był imponujący.W trzech setach z rywalami z Mediolanu poradził sobie także zespół Bartosza Bednorza. Azimut Modena dwie pierwsze odsłony wygrał bardzo pewnie. W pierwszym secie gospodarze bardzo dobrze czytali grę rywali, zdobywając pięć punktów blokiem. W kolejnym również Azimut nie odpuszczał na siatce, a solidna gra w ataku pozwoliła mu zbudować szybką przewagę. Mniej błędów własnych pozwoliło im rozstrzygnąć drugą partię w 24 minuty. Mediolańczycy zerwali się do walki w kolejnej części meczu. Choć zespół Bednorza cały czas kontrolował boiskowe wydarzenia przy średnio dwupunktowym prowadzeniu, to w samej końcówce wystarczyła chwila, by przyjezdni dostarczyli miejscowym kibicom trochę emocji. Nie udało im się jednak odwrócić losów meczu, który padł łupem gospodarzy. W ich szeregach najlepiej spisywał się Ivan Zytsev (16 punktów, w tym cztery bloki). Bartosz Bednorz na listę punktujących wpisał się 10 razy. Polski przyjmujący skończył 7 z 14 ataków oraz trzy razy zatrzymał atak rywali.

Niespełna półtorej godziny trwało spotkanie w Trento, gdzie podopieczni trenera Lorenzettiego podejmowali Kioene Padova. Przyjezdni nieźle rozpoczęli mecz w polu zagrywki i do połowy partii otwarcia nieznacznie prowadzili. Ekipa Itasu dobrą grą w bloku przejęła jednak inicjatywę i koniec seta należał już do niej. Miejscowi w kolejnej części meczu lepiej spisywali się w ataku, a przeciwnicy popełniali błędy, co sprawiło, że set rozegrano pod dyktando siatkarzy z Trento. Oni także prowadzili przez całą trzecią partię, ważne punkty zdobywając blokiem. Ich przewaga była niezagrożona, mimo że ostatnich chwilach meczu rywale zbliżyli się z wynikiem. W zespole gospodarzy najlepiej spisywało się trio Kovacević/Russell/Vettori.

Jedyne wyrównane i zacięte w tej rundzie spotkanie rozegrano w Civitanovej, a miejscowi zdołali w tie-breaku przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Tak naprawdę to trochę na własne życzenie rozegrali pięć setów. Po pierwszej niezwykle emocjonującej partii, w której obie ekipy wymieniały się co rusz udanymi zagrywkami, gospodarze grali dobrze w ataku, ale przeciwnicy często też punktowali blokiem, drugi set był już bardziej jednostronny na korzyść miejscowych. Tym sposobem Cucine Lube prowadziło już 2:0. Siatkarze z Werony nie odpuszczali, cały czas utrzymywali niezły poziom zagrywki, co przy wyrównanej potyczce miało spore znaczenie w dwóch kolejnych częściach meczu. I tym sposobem doszło do tie-breaka. W nim od początku prowadzili gospodarze i choć zawodnicy Calzedonii gonili wynik, nie byli w stanie przegonić przeciwników, którzy w rywalizacji ćwierćfinałowej prowadzą 1:0. Ogromny wpływ na wynik miała postawa dwójki Sokołow/Leal, tylko oni zdobyli dla Cucine Lube 28 i 27 punktów.

Zobacz również:
Wyniki rundy play-off włoskiej Serie A siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved