Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy M: Modena na fali, kolejne MVP Bednorza

Włochy M: Modena na fali, kolejne MVP Bednorza

Koniec roku w rywalizacji włoskiej Serie A jest wyjątkowo intensywny. Siatkarze w Italii w drugi dzień świąt rozgrywali mecze 14. kolejki, a już w najbliższą niedzielę ponownie wyjdą na ligowe parkiety. Ostatnia kolejka należała do faworytów, cenną wygraną wywalczyła Modena, po raz drugi z rzędu MVP meczu został wybrany Bartosz Bednorz.

Bez swojego kapitana (Ivana Zaytseva) siatkarze Azimut Modena mierzyli się z Biosi Index Sora Michała Kędzierskiego. Siatkarze Sory, którzy w tym sezonie radzą sobie ze zmiennym szczęściem, nie rozpoczęli spotkania najlepiej. Mimo że odsłona premierowa to zacięta walka z końcówką rozstrzyganą na styku, po dwóch setach to podopieczni Julio Velasco byli o krok od sukcesu. Miejscowi wzmocnili siłę swojego bloku i to pozwoliło przedłużyć losy spotkania, w ataku znakomicie prezentował się Dusan Petković, na konto swojego zespołu zapisując 32 punkty. Po wygranym trzecim secie gospodarze wyraźnie nabrali skrzydeł, przy wymianie ciosów na siatce na zagrania duetu Petković/De Barros odpowiadał Bartosz Bednorz wspierany przez Tine Urnauta. To właśnie polski przyjmujący był najjaśniejszą postacią Azimutu Modena w tym spotkaniu. Polak na konto swojego zespołu zapisał 24 punkty, utrzymując przyjęcie na poziomie 50% oraz imponując 62-procentową skutecznością zagrań w ataku. Znakomita postawa Bartosza Bednorza nie pomogła Modenie uratować czwartego seta i zwycięzcę musiał wyłonić tie-break. W decydującej partii siatkarze Sory nie mieli zbyt wiele do powiedzenia, niemal od pierwszych piłek Modena zdominowała rywali, wygrywając 15:11.

Nie zawodzi również aktualny lider ligi włoskiej, również tym razem Sir Safety Perugia zgarnęła komplet punktów. Konfrontacja podopiecznych Lorenzo Bernardiego z Top Volley Latina nie miała większej historii. Faworyci zdominowali rywali we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Kolejny bardzo dobry mecz rozegrał Wilfredo Leon, jednak tym razem wyróżnienie dla MVP spotkania trafiło w ręce Aleksandara Atanasijevicia, serbski atakujący z dorobkiem 19 oczek był najlepiej punktującym swojego zespołu. Już pierwsza partia, wygrana przez siatkarzy z Umbrii do 17 pokazała słabość Latiny, miejscowi mieli problemy z przyjęciem zagrywek rywali, popełniali również sporo błędów własnych. Wraz z rozwojem spotkania skuteczność Latiny słabła, a pewni swego bianconeri pewnie zmierzali po komplet punktów. Jednostronnym widowiskiem była również konfrontacja Lube z Padwą, biancorossim do triumfu wystarczyło niespełna 1,5 godziny. Najpewniejszym punktem w zespole Ferinando de Giorgiego był Leal, zdobywca 15 punktów. Poza przewagą w ataku biancorossi mogli pochwalić się czujną grą w bloku, na przestrzeni trzysetowego meczu Lube w ten sposób zdobyło 13 punktów przy skromnym dorobku gości (4 punkty).

Komplet punktów zgarnęli również siatkarze Trentino. W konfrontacji z Emmą Villas Sienną podopieczni Angelo Lorenzettiego stawiani byli w roli faworyta. Dość niespodziewanie gialloblu przegrali pierwszą partię spotkania. Przyjezdni podali rywalom pomocną dłoń, popełniając sporo błędów własnych. W drugim secie gra ekipy z Trydentu odmieniła się, podobnie jak w meczu 13. kolejki najpewniejszym punktem swojego zespołu był Russell, nie zawodził również Uros Kovacević. Poszczególne sety miały dość podobny przebieg, podopieczni Angelo Lorenzettiego przewagę wypracowywali w początkowej fazie partii, utrzymując dominację do końca, MVP meczu wybrany został Uros Kovacević. Zacięte spotkanie rozegrano natomiast w Bari, gdzie Castellana Grote podejmowała Vibo Valentię. Zespół Wojciecha Włodarczyka był o krok od triumfu, miejscowi prowadzili już 2:1, po emocjonującym czwartym secie Vibo Valentia wyrównała, aby wygrać po tie-breaku. Wojciech Włodarczyk rozegrał całe spotkanie, przy 45% skuteczności zdobywając 19 punktów. Damian Domagała tym razem nie pojawił się na boisku.