Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy M: Kolejka ligowa w Boże Narodzenie

Włochy M: Kolejka ligowa w Boże Narodzenie

fot. Natalia Grabarczyk

Pomimo zaplanowania terminarza ligowego z dużym wyprzedzeniem zarząd włoskiej SuperLigi nie przewidział jednej rzeczy. Ustalenie terminu turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Berlinie na 5-10 stycznia 2020 roku sprawiło, że trzeba było pilnie przesunąć pierwszą kolejkę rewanżowej części rundy zasadniczej na dość niespodziewany termin.

Ze względu na problem z dostępnością Max Schmelling Halle w Berlinie europejski turniej kwalifikacyjny został zaplanowany najwcześniej ze wszystkich rozgrywanych na świecie. Wcześniej w historii włoskiej ligi rozgrywano tradycyjną kolejkę w dzień Santo Stefano (26 grudnia). Przepisy międzynarodowe nakazują jednak, żeby pozostawić potrzebnych zawodników i członków sztabów szkoleniowych co najmniej 10 dni przed planowanym wydarzeniem, na które będą potrzebni. Zarząd ligi zmuszony był więc na przesunięcie ligowej kolejki o dzień wcześniej. Tak więc siatkarze będą musieli rozegrać mecz w Boże Narodzenie. Ostatnia kolejka pierwszej części rundy zasadniczej tym samym została przesunięta na 22 grudnia. Liga pozostawia zaś możliwość konsultacji ze swoimi zagranicznymi zawodnikami i po rozmowach z przeciwnikiem, ewentualnego przesunięcia spotkania do rozegrania na 26 grudnia.Co ciekawe, ze wszystkich zespołów tylko Kioene Padova i Globo Banca Popolare del Frusinate Sora nie mają w swoich składach nikogo, kto weźmie udział w walce o przepustkę na Igrzyska. Powalczą o nią Francja, Serbia, Belgia, Słowenia, Holandia, Bułgaria, Niemcy i Czechy. Po powołaniach na poprzednie mistrzostwa Europy można wnioskować, że wśród zespołów które zmierzą się ze sobą do Berlina pojadą:

Gas Sales Piacenza – Cucine Lube Civitanova (Petar Krsmanović i Stijn D’Hulst)

Kioene Padova – Leo Shoes Modena (Denis Kaliberda i Andrea Giani)

Globo Banca Popolare del Frusinate Sora – Calzedonia Verona (Stephen Boyer)

Allianz Milano – Vero Volley Monza (Nemanja Petrić, Jan Kozamernik, Trevor Clevenot, Nimir Abdel-Aziz, Roberto Piazza, Wiktor Josifow, oraz Donovan Dzavoronok)

Itas Trentino – Consar Ravenna (Jenia Grebennikov, Uros Kovacević, Klemen Cebulj, Srećko Lisinac, Thijs Ter Horst, Aleks Grozdanow)

Sir Safety Conad Perugia – Top Volley Latina (Aleksandar Atanasijević, Marko Podrascanin, Sjooerd Hoogendoorn, Jean Patry, Marten van Garderen, Moritz Karlitzek

Tonno Calippo Calabria Vibo Valentia (Simon Hirsch, Barthelemy Chinenyeze)

źródło: legavolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved