Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy M: Bednorz w Modenie od początku przygotowań

Włochy M: Bednorz w Modenie od początku przygotowań

fot. Klaudia Piwowarczyk

W cieniu nadchodzących Mistrzostw Europy do pracy wracają poszczególne zespoły klubowe. Na włoskim podwórku treningi odbywają się już między innymi pod okiem Angelo Lorenzettiego w Trentino. Ciężka praca w obliczu nadchodzącego sezonu rozpocznie się także w PalaPanini. Leo Shoes Modena Volley rozpocznie treningi w poniedziałek 26 sierpnia pod okiem Luki Cantagalliego.

Leo Shoes Modena Volley to klub, którego poczynania polscy kibice także w tym sezonie będą śledzić z ciekawością. Ze względu na obowiązki Andrei Gianiego jako trenera reprezentacji Niemiec pracę z zespołem rozpocznie duet Luca Cantagalli – legenda włoskiej siatkówki i asystent trenera, oraz Andrea Tomasini – trener odpowiedzialny za pracę w lokalnym zespole grającym w rozgrywkach Serie B.Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami od początku w przygotowaniach gialloblu weźmie udział polski przyjmujący – Bartosz Bednorz. Skrzydłowy nie znalazł się ani w kadrze na Puchar Świata, ani na Mistrzostwa Europy. W związku z tym skupi się na pracy przed nadchodzącym sezonem ligowym. Modena w tym sezonie zagra na włoskim podwórku, oraz w Pucharze CEV. Do zespołu dołączyło kilka nowych twarzy, co wymagało od zawodników wyboru nowych numerów. Przedstawiają się one następująco.
1 – Matt Anderson
2 – Luis Elian Estrada Mazzora
3 – Nicola Ianelli
5 – Andrea Truocchio
6 – Giovanni Sanguinetti
7 – Salvatore Rossini
8 – Giulio Pinali
9 – Ivan Zaytsev
10 – Bartosz Bednorz
11 – Micah Christenson
12 – Max Holt
15 – Elia Bossi
16 – Nicola Salsi
18 – Daniele Mazzone
90 – Denis Kaliberda

Siatkarze najpierw zostaną poddani testom medycznym, a przez pierwsze trzy dni pracy skupią się na treningu areobowym pod okiem trenerów, przygotowania fizycznego – Sebastiana Carottiego i asystenta trenera – Oscara Bertiego. Pierwsza kolejka rozgrywek SuperLigi rozpoczyna się 20 października. Modena w jej ramach rozegra domowy mecz z Kioene Padovą, a wcześniej spróbuje powalczyć o obronę Superpucharu Włoch wywalczonego w poprzednim sezonie.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved