Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Zwycięstwa Imoco i Savino Scandicci w pierwszych meczach półfinałowych

Włochy K: Zwycięstwa Imoco i Savino Scandicci w pierwszych meczach półfinałowych

We Włoszech rozegrano pierwsze mecze półfinałowe Serie A siatkarek. Savino Del Bene Scandicci po zaciętym spotkaniu pokonało 3:2 Igor Gorgonzola Novara i objęło prowadzenie w rywalizacji do trzech wygranych. Problemów ze zwycięstwem nie miał zespół Joanny Wołosz, który w trzech setach poraził sobie na wyjeździe z Saguella Team Monza.

Gościnnie w oddalonej o 65 kilometrów od Scandicci Sienie Savino Del Bene podejmowało w czwartkowy wieczór Igor Gorgonzola Novara w pierwszym meczu półfinałowym włoskiej Serie A siatkarek. Już pierwszy set pokazał, że podopieczne trenera Carlo Parisiego, wzmocnione na play-off Tatianą Koszeliewą nie zamierzają łatwo oddać pola faworytowi. Pierwszy set przebiegł pod dyktando siatkarek Savino, które pewnie i wyraźnie wygrały do 16. Drugą partię zespół z Novary rozpoczął od prowadzenia 8:2 i zrewanżował się gospodyniom wygraną do 15.

Savino do dobrej gry wróciło w secie trzecim. Zespół ze Scandicci miał sporą przewagę, wygrał do 17 i po raz drugi w tym spotkaniu objął prowadzenie. Kolejną partię Savino rozpoczęło od prowadzenia 8:1, w końcówce miało jeszcze pięciopunktową przewagę (21:16), ale… wypuściło zwycięstwo z rąk. Igor Gorgonzola ze skuteczną Paolą Egonu w składzie (28 punktów) wspieraną przez Cristinę Chirichellę (18 punktów) odrobił straty i wygrywając tę partię do 23 doprowadził do tie-breaka.. W decydującym secie Savino prowadziło 5:1, potem 12:10, ale nie popełniło błędu z czwartego seta. Isabelle Haak (21 pkt.) miała wsparcie w Lucie Bosetti (14 pkt.) i Elitsy Wasiliewej (15 pkt.) i Savino wygrało piątego seta 15:12, obejmując prowadzenie w rywalizacji do trzech zwycięstw.

W drugiej parze półfinałowej Saguella Team Monza podejmowała Imoco Volley Conegliano. Po wyrównanym początku pierwszego seta Joanna Wołosz i jej koleżanki zdominowały wydarzenia na boisku. Pierwszy set padł łupem przyjezdnych 25:16. W drugiej partii gospodynie nie miały zbyt wiele do powiedzenia. W ataku szalały Kimberly Hill (11 pkt.) i Samanta Fabris (14 pkt.) i Imoco drugiego seta wygrało również z ogromną przewagą – do 14.

W trzecim secie siatkarki z Monzy próbowały dorównać kroku rywalowi, ale na niewiele się to zdało. Imoco końcówkę rozegrało wyśmienicie i ponownie pokonało rywala 25:16, wygrywając całe spotkanie 3:0. Joanna Wołosz grała w całym spotkaniu, dobrze dyrygując grą swojego zespołu i zdobywając dwa punkty atakiem. Teraz rywalizacja przeniesie się do Conegliano, a Imoco będzie gospodarzem dwóch kolejnych spotkań i wszystko wskazuje na to, że zakończy nimi tę rywalizację i pewnie awansuje do finału.