Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Znamy skład półfinałów, nerwy w Novarze

Włochy K: Znamy skład półfinałów, nerwy w Novarze

Zakończyła się rywalizacja w ćwierćfinałach włoskiej Serie A. Do Imoco Volley Conegliano i Savino Del Bene Scandicci, które awans wywalczyły w dwóch meczach, dołączyły Igor Gorgonzola Novara oraz Saguella Team Monza. Zespoły te wygrały trzecie spotkania ćwierćfinałowe, a nerwowo było w Novarze, gdzie faworyt wygrał po zaciętym tie-breaku.

Dwie pary ćwierćfinałowe rozstrzygnęły rywalizację w dwóch meczach. W ten sposób do półfinału włoskiej Serie A awansował zespół Imoco Volley Conegliano z Joanną Wołosz w składzie oraz Savino del Bene Scandicci. Co ciekawe oba te zespoły rywalizowały w fazie grupowej Ligi Mistrzyń z ŁKS-em Commercecon Łódź.

W dwóch pozostałych parach do rozstrzygnięcia sprawy awansu do najlepszej czwórki potrzebne były trzecie mecze. Saguella Team Monza po raz drugi we własnej hali podejmował Unet E-work Busto Arsizio. Początek meczu dobrze ułożył się dla przyjezdnych, ale szybko straciły przewagę i przegrały pierwszego seta do 22. W dwóch kolejnych od początku do końca dominował na boisku zespół gospodyń, w którym brylowały Hanna Orthmann (18 pkt.) i Serena Ortolani (15 pkt.). Zespół z Monzy pewnie wygrał 3:0 i w półfinale będzie rywalem drużyny z Conegliano.

Niesamowite emocje były w trzecim meczu pomiędzy Igor Gorgonzola Novara i Il Bisonte Firenze. Dwa pierwsze sety potoczyły się po myśli faworytek i gospodynie prowadziły w meczu już 2:0, będąc o krok od awansu. Wtedy jednak do głosu doszedł zespół z Florencji. Świetna gra Niki Daalderop (23 pkt.) wspomaganej przez Indre Sorokaite (16 pkt.) i Louisę Lippmann (15 pkt.) sprawiła, że Il Bisonte wygrał trzeciego seta do 21, a w czwartym rozgromił rywala do 12 i wyrównał stan spotkania. O wyniku trzeciego spotkania i awansie do półfinału miał więc rozstrzygnąć tie-break.

W decydującej partii najpierw przewagę miały gospodynie (5:3), ale potem na prowadzenie w końcówce wyszły siatkarki z Florencji. Il Bisonte prowadził 10:8, potem 12:11 i było blisko sprawienia ogromnej niespodzianki. Zespół z Novary odrobił jeszcze straty i ostatecznie wygrał 17:15, gwarantując sobie udział w półfinale. Najskuteczniejszą zawodniczką gospodyń była Paola Egonu, która zdobyła w tym meczu 33 punkty.