Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Zespół Skorupy znów lepszy od lidera

Włochy K: Zespół Skorupy znów lepszy od lidera

fot. agilvolley.com

Nie brakowało emocji w meczu na szczycie włoskiej Serie A siatkarek. Igor Gorgonzola Novara pokonał na wyjeździe lidera z Conegliano 3:2 i zbliżył się do Imoco na odległość dwóch punktów. Po raz trzeci w krótkim odstępie czasu zespół Małgorzaty Skorupy okazał się lepszy od drużyny Joanny Wołosz. Dwa punkty straty do lidera ma również Savino Del Bene Scandicci, a Lardini Filottrano opuściło ostatnie miejsce w tabeli.

Najciekawsze spotkanie przedostatniej kolejki włoskiej Serie A siatkarek rozegrane zostało w Conegliano, gdzie lider rozgrywek podejmował wicelidera, Igor Gorgonzola Novara. Dwa pierwsze sety przebiegły pod dyktando podopiecznych trenera Massimo Barboliniego i goście prowadzili już 2:0. Siatkarki z Conegliano wróciły do gry w secie trzecim, a potem doprowadziły do wyrównania. W tie-breaku od początku do końca prowadził zespół z Novary i to on zgarnął w tym meczu dwa cenne punkty. Obecnie Imoco ma punktów 50, Igor Gorgonzola dwa mniej. W zwycięskim zespole 30 punktów zdobyła Paola Egonu, a Katarzyna Skorupa rozegrała całe spotkanie, zdobywając jeden punkt blokiem. W ekipie gospodyń również cały mecz grała Joanna Wołosz, która zapisała na swoim koncie dwa punkty atakiem, jeden blokiem i jedną asową zagrywkę. Liderką Imoco była Samanta Fabris, która zdobyła 31 punktów. Zespół z Conegliano doznał kolejnego osłabienia – prawdopodobnie już do końca sezonu nie będzie mogła zagrać Robin de Kuijf.Mimo wygranej zespół z Novary spadł na 3. miejsce w tabeli, bowiem zrównała się z nim punktami drużyna Savino Del Bene Scandicci. Podopieczne Carlo Parisiego pokonały na wyjeździe 3:1 Foppapedretti Bergamo i wyprzedziły w tabeli Igor Gorgonzolę lepszym bilansem setów, mając jeden mecz wygrany więcej. Wala o pierwsze trzy miejsca przed play-off będzie więc trwała do ostatniego meczu. W zespole Savino 33 punkty w tym spotkaniu zdobyła Isabelle Haak, 17 razy punktowała Bethania De La Cruz.

Ostatnie miejsce w tabeli opuścił pod koniec rundy zasadniczej zespół Lardini Filottrano. Zespół prowadzony przez trenera Giuseppe Nica pokonał w wyjazdowym meczu Sab Volley Legnano 3:1 i wyprzedził tego rywala w tabeli o dwa punkty. 29 punktów w zwycięskim zespole zdobyła Annie Mitchem, lepsze spotkanie niż ostatnio rozegrała również Berenika Tomsia. Polska atakująca punktowała 15 razy, w tym 11 razy w ataku przy 33% skuteczności. Tomsia zapisała na swoim koncie również jeden skuteczny blok oraz trzy asy serwisowe.

Czwarte miejsce w tabeli zachowuje Unet E-Work Busto Arsizio, który w poniedziałek pokonał 3:1 Pomì Casalmaggiore, zamykając drogę tej drużynie do play-off. Dobry mecz w barwach zespołu z Busto Arsizio rozegrały Valentina Diouf (21 pkt.) oraz Michelle Bartsch (18 pkt.). Liu Jo Modena po zaciętym meczu uległ po tie-breaku Saguella Team Monza i przegrał tym samym rywalizację o 5. miejsce w tabeli. W zespole gospodyń 28 punktów zdobyła Caterina Bosetti, w drużynie gości najwięcej, bo 18 punktów na swoim koncie zapisała Helena Havelkova. Miejsce w play-off na kolejkę przed końcem zapewnił sobie zespół Il Bisonte Firenze, który wygrał 3:0 Mycicero Volley Pesaro.

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej 10 marca Imoco Voley Conegliano zagra na wyjeździe z Pesaro, Igor Gorgonzola Novara podejmować będzie ostatni w tabeli zespół Sab Volley Legnano, a Savino Del Bene Scandicci zmierzy się z czwartym w tabeli Unet E-Work Busto Arsizio.

Zobacz również:
Wyniki i tabela włoskiej Serie A siatkarek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved