Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Wygrane zespołów, w których rozgrywają Polki

Włochy K: Wygrane zespołów, w których rozgrywają Polki

W trzeciej kolejce włoskiej Serie A siatkarek Imoco Conegliano z Joanną Wołosz pokonało na wyjeździe zespół Bereniki Tomsi i ma komplet punktów na swoim koncie. Wygraną odniosła również Katarzyna Skorupa i jej Igor Gorgonzola Novara, co pozwoliło mu na zachowanie trzeciej pozycji w tabeli.

W 3. kolejce rozgrywek włoskiej Serie A siatkarek największe zainteresowanie wśród polskich kibiców budził mecz, w którym Lardini Filottrano z Bereniką Tomsią w składzie podejmowało zespół Joanny Wołosz, Imoco Conegliano. Pierwsza partia spotkania przebiegła wyraźnie pod dyktando przyjezdnych, które wysoko wygrały do 15. W drugim secie jednak inicjatywę przejęły gospodynie, które w końcówce prowadziły 21:18. Zespół z Conegliano doprowadził do remisu i końcówkę na przewagi rozstrzygnął na swoją korzyść. Trzeci set był niemal identyczny jak pierwszy, Imoco miało dużą przewagę, wygrało do 16 i całe spotkanie 3:0, po raz trzeci w tym sezonie zgarniając komplet punktów. Joanna Wołosz, która jest kapitanem zespołu z Conegliano, rozegrała całe spotkanie, zdobywając jeden punkt kiwką, ale trzeba przyznać, że trenerzy mieli do niej spore pretensje za cztery inne, które zepsuła. Również w podstawowym składzie beniaminka grała Berenika Tomsia, która na swoim koncie zapisała 9 punktów. Był to jednak kolejny bezbarwny mecz polskiej atakującej, która zanotowała zaledwie 23% skuteczności, a dwa punkty dołożyła blokiem. W meczu wyróżniała się w drużynie Imoco Samantha Brici (16 punktów), a w przyjęciu brylowała libero Monica De Gennaro.

Trzecie zwycięstwo w tym sezonie odniósł również zespół Igor Gorgonzola Novara z Katarzyną Skorupą w składzie. Drużyna polskiej rozgrywającej pokonała w wyjazdowym meczu Il Bisonte Firenze 3:0, i choć zwycięstwo było przekonujące, to w drugiej partii siatkarki z Novary musiały gonić wynik i rozstrzygnęły seta na swoją korzyść dopiero w końcówce. Katarzyna Skorupa rozegrała całe spotkanie, często wystawiając piłki do Paoli Egonu, która zdobyła w tym meczu 22 punty. Igor Gorgonzola Novara zajmuje z 8 punktami na koncie trzecie miejsce w tabeli za Conegliano i Savino Del Bene Scandicci, które w trzeciej kolejce spotkań wygrało na wyjeździe 3:1 z Saguella Team Monza. Gospodynie dość łatwo wygrały pierwszego seta do 15 i już pachniało małą niespodzianką, jednak kolejne trzy sety to zdecydowana przewaga Scandicci, które do wygranej poprowadziła Isabelle Haak (23 punkty).

W najbardziej zaciętym spotkaniu 3. kolejki Unet E-Work Busto Arsizio pokonało na wyjeździe po tie-breaku Liu Jo Modena. W zespole gospodyń, które dobrze rozpoczęły to spotkanie, a potem musiały gonić, przegrywając 1:2, wyróżniała się Katarina Barun-Susnjar (25 punktów). W tie-breaku gospodynie prowadziły już 5:2, ale ostatecznie 15:13 wygrał zespół z Busto Arsizio, głównie dzięki niezmordowanej Valentine Diouf (25 punktów). W meczu zespołów, które przegrały dwa pierwsze swoje mecze, Pomi Casalmaggiore pokonało na wyjeździe 3:1 Foppapedretti Bergamo, które nadal ma zerowy dorobek punktowy i zamyka tabelę. 24 punkty w tym spotkaniu zdobyła Brayelin Martinez. Pierwszą ligową wygraną świętował również zespół Mycicero Volley Pesaro, który wygrał 3:1 w wyjazdowym spotkaniu z Sab Volley Legnano. Zespół z Pesaro do wygranej poprowadziła Yamila Nizetich, która zdobyła dla swojego zespołu 17 punktów.