Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Wygrana Kąkolewskiej, zespół Smarzek wciąż bez zwycięstwa

Włochy K: Wygrana Kąkolewskiej, zespół Smarzek wciąż bez zwycięstwa

We włoskiej Serie A siatkarek rozegrano 4. kolejkę spotkań. Swój mecz wygrała drużyna Pomi Casalmaggiore z Agnieszką Kąkolewską w składzie i dzięki temu wciąż jest w czołówce tabeli. Trwa fatalna passa Zanetti Bergamo, które przegrało czwarty mecz z rzędu. Zespół Malwiny Smarzek, która straciła miejsce w podstawowej szóstce, jest na ostatnim miejscu w tabeli.

Po trzech przegranych spotkaniach siatkarki Zanetti Bergamo liczyły na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie w meczu z Il Bisonte Firenze. Mecz rozpoczął się po ich myśli, od wysokiego prowadzenia na początku meczu, jednak w końcówce pierwszego seta było już trudniej. Mimo to gospodynie wygrały go 26:24. W kolejnym wróciły stare grzechy i zespół z Bergamo został rozgromiony do 11. Przegrał również dwa kolejne sety i całe spotkanie 1:3, pozostając bez punktu. Po trzech słabych meczach w wykonaniu Malwiny Smarzek tym razem nie znalazła się ona w wyjściowej szóstce. Polka pojawiła się na boisku w drugim i czwartym secie, kończąc trzy z siedmiu swoich ataków i dokładając do tego jeden punktowy blok. Liderkami drużyny przyjezdnej były Louisa Lippmann (25 punktów) oraz Alice Degradi (23 punkty).

Z wygranej mogła za to cieszyć się Agnieszka Kąkolewska i jej koleżanki z Pomi Casalmaggiore. Pomi pokonało na własnym ternie 3:1 Bosca San Bernardo Cuneo, notując trzecią wygraną w tym sezonie. Obecnie siatkarki z Casalmaggiore są jednym z pięciu zespołów mających 9 punktów na koncie i zajmują 4. miejsce w tabeli. W niedzielnym meczu najlepiej punktującą zawodniczką Pomi była Polina Rahimowa (20 punktów). Dobre spotkanie zaliczyła również polska środkowa. Agnieszka Kąkolewska zdobyła 11 punktów, z czego 7 atakiem przy 54% skuteczności i 4 blokiem.

W pozostałych meczach 4. kolejki spotkań włoskiej Serie A siatkarek zwycięstwa odniosły zespoły ze Scandicci, Brescii i Monzy. Savino Del Bene Scandicci bez problemów w trzech setach uporało się z Club Italia Crai i ma trzy wygrane na swoim koncie. 12 punktów w tym meczu zdobyła atakująca Savino, Isabelle Haak. Trzy wygrane i 9 punktów na koncie ma również Banca Valsabbina Brescia, która wygrała wyjazdowe spotkanie z Lardini Filottrano 3:1. W zwycięskiej drużynie wyróżniała się Jessica Rivero, która zdobyła w tym meczu 22 punkty. Po raz drugi w tym sezonie wygrał zespół Saugella Team Monza, który we własnej hali w trzech setach rozprawił się z Fenera Chieri. Duży udział w tej wygranej miały Rachael Adams (14 pkt.), Hanna Orthmann (13 pkt.) oraz Serena Ortolani (12 pkt.). Mecz dwóch czołowych drużyn włoskiej Serie A – Imoco Volley Conegliano i Igor Gorgonzola Novara został przełożony na 28 listopada. Obie te drużyny w ten weekend spotkały się w meczu Superpuchar Włoch, o którym można przeczytać tutaj.