Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Wygrana Imoco, dobry mecz Kąkolewskiej

Włochy K: Wygrana Imoco, dobry mecz Kąkolewskiej

We włoskiej Serie A siatkarek nadal nie do zatrzymania jest zespół z Novary. Igor Gorgonzola przegrywał już 0:2 w meczu z wiceliderem w Busto Arsizio, ale odwrócił losy meczu i pozostał niepokonany. Swój mecz wygrało Imoco Volley z Joanną Wołosz w składzie, które awansowało na drugie miejsce w tabeli. Z dobrego meczu i zwycięstwa w barwach Pomi Casalmaggiore mogła również cieszyć się Agnieszka Kąkolewska.

W 11. kolejce spotkań włoskiej Serie A siatkarek najwięcej emocji budził pojedynek wicelidera Unet E-work Busto Arsizio z niepokonanym dotąd liderem tabeli, Igor Gorgonzola Novara. Dwa pierwsze sety upłynęły pod znakiem niezwykle zaciętej walki o każdy punkt. Oba na przewagi wygrał zespół gospodyń, w czym ogromna zasługa Kai Grobelnej. Atakująca Busto Arsizio zdobyła w tym meczu 26 punktów. W trzeciej partii do głosu doszły siatkarki z Novary i pewnie wygrały ją do 19, wracając do gry. W kolejnym secie gospodynie prowadziły w końcówce już 21:17, ale wypuściły z rąk szansę na trzy punkty i uległy wicemistrzyniom Włoch 24:26. W tie-breaku Igor Gorgonzola nie dał już rywalkom szans, wygrał całe spotkanie 3:2 i zachował miano niepokonanej drużyny w Serie A. Świetny mecz w barwach zwycięskiego zespołu rozegrała Paola Egonu, która zapisała na swoim koncie 33 punkty. 23 razy punktowała w tym meczu Michelle Bartsch.

Porażkę zespołu z Busto Arsizio wykorzystała drużyna Imoco Conegliano. Joanna Wołosz i jej koleżanki w trzech szybkich setach do 18, 23 i 12 pokonały Bosca San Bernardo Cuneo. Nasza reprezentacyjna rozgrywająca grała całe spotkanie, zdobywając dwa punkty (jeden atakiem, jeden zagrywką). Najskuteczniejszą zawodniczką Imoco Volley w tym meczu była Kimberly Hill, która zapisała na swoim koncie 21 punktów. W drużynie Cuneo Anna Kaczmar ani razu nie pojawiła się na boisku. Dzięki tej wygranej Imoco Volley awansowało na 2. miejsce w tabeli, zrównując się punktami z Unet E-work Busto Arsizio, ale wyprzedzając rywalki lepszym bilansem setów.

W derbach Toskanii Savino Del Bene Scandicci podejmowało Il Bisonte Firenze. Uczestnik Ligi Mistrzyń miał spore kłopoty od początku spotkania, przegrywając dość łatwo dwa pierwsze sety do 17. W zespole z Florencji świetnie spisywała się Louisa Lippmann, która zdobyła w tym meczu 23 punkty. Od trzeciego seta to jednak podopieczne trenera Carlo Parisiego przejęły inicjatywę, wygrały trzeciego seta, a w czwartym rozbiły lokalnego rywala do 12. Również tie-break padł łupem gospodyń – Savino Del Bene wygrało decydującą partię 15:6 i zgarnęło dwa punkty. W zespole ze Scandicci ponownie nie do zatrzymania była Isabelle Haak – Szwedka w tym meczu zdobyła dla swojego zespołu 31 punktów.

Z trzech kolejnych punktów w ligowej tabeli mógł cieszyć się zespół Agnieszki Kąkolewskiej Pomi Casalmaggiore wygrało wyjazdowe spotkanie z Club Italia Crai 3:1 i utrzymało piąte miejsce w Serie A. Dobry mecz w zespole Pomi rozegrała Polina Rahimowa, która punktowała aż 24 razy. Z dobrej strony pokazała się również środkowa reprezentacji Polski. Agnieszka Kąkolewska zdobyła w tym meczu 12 punktów, w tym 9 atakiem przy 64% skuteczności. Do tego dołożyła dwa punktowe bloki i jednego asa serwisowego.

W pozostałych meczach 11. serii spotkań włoskiej Serie A siatkarek Lardini Filottrano przegrało we własnej hali 0:3 z Saugella Team Monza, a Banca Valsabbina Brescia pokonała po zaciętej walce 3:2 przedostatni w tabeli zespół Fenera Chieri. W zespole z Monzy najwięcej, bo 21 punktów, zdobyła Serena Ortolani. W drużynie z Brescii najlepiej punktowały Francesca Villani (19 pkt.), Haleigh Washington (18 pkt.) oraz Anna Nicoletti (17 pkt.). W tej kolejce pauzował zespół Zanetti Bergamo, którego barwy reprezentuje Malwina Smarzek.